Предсједавајући Представничког дома Парламентарне скупштине БиХ Небојша Радмановић сматра да СДА не жели СНСД у власти на нивоу БиХ и да ради све да не дође до њеног формирања.
“То значи да извршна власт остаје у техничком мандату не знамо до када. То је губитак за читаву БиХ. Све што из СДА траже, више је од онога што је нормално у преговорима и доказује да они све раде против формирања те власти”, рекао је Радмановић за данашњи “Глас Српске”.
Он је нагласио да је захтјев СДА о повећању броја министара њихов адут да не дође до договора.
“Број министарстава се зна. Шта је равноправније за три конститутивна народа, него да расподјела министарстава буде по три за сваки? О томе уопште не треба расправљати. У најновију причу о повећању броја министарстава не вјерују ни предлагачи. На то неће пристати не само СНСД, него нико из Српске”, поручио је Радмановић, који је и потпредсједник СНСД-а.
На питање када би могло доћи до напретка, Радмановић је рекао да не очекује да се о томе озбиљно расправља прије јуна, с обзиром на то да предстоје празници – Васкрс, 1. мај и 9. мај, што онемогућава нормалан рад и договор лидера странака.
Коментаришући усвајање плана рада Савјета министара у техничком мандату за ову годину, у којем је један од приоритета активација Акционог плана за чланство у НАТО /МАП/, Радмановић је рекао да то никада неће бити завршено ако је један народ против.
“Ту се губе мјесеци и свађамо се ни за шта. Ово је још једна подвала сарајевске екипе у плану рада непостојећег Савјета министара и показатељ да и ово мало Срба што је ту и не чита оно за шта диже руке. То је непотребно трошење енергије”, истакао је Радмановић.
Коментаришући изјаву министра безбједности у Савјету министара у техничком мандату Драгана Мектића да би “БиХ и Србија требало да уђу у НАТО”, Радмановић је рекао да то показује да Мектић не зна о чему говори и да је залутао – и политички и стручно.
Извор: Срна
Svi članci objavljeni na internet stranici Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo su vlasništvo redakcije. Radio Brčko dopušta ograničeno i povremeno prenošenje članaka sa svoje internet stranice u drugim medijima. Drugi mediji smiju prenijeti informacije iz pojedinih članaka sa Internet stranice Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo kao kratku vijest od najviše četiri reda (300 slovnih znakova), uz obavezno navođenje izvora (Radio Brčko), pri čemu su on-line izdanja dužna objaviti link na originalni tekst na web stranicu radiobrcko.ba, ukoliko s uredništvom portala nije postignut dogovor o drugačijim uslovima. Radio Brčko je odlučan u nastojanju da zaštiti svoje intelektualno vlasništvo i rad svojih autora. Ukoliko se bilo koji dio teksta ili informacija iz teksta objavljenog na internet stranici www.radiobrcko.ba prenese suprotno ovim pravilima, protiv prekršioca će biti pokrenut pravni postupak pred Osnovnim sudom Brčko distrikta. Za detaljnije informacije o uslovima korištenja kliknite na
USLOVI KORIŠTENJA.