У Црној Гори данас је Дан жалости због страдања 11 људи у Дому пензионера, у Тузли.
Влада Црне Горе је јуче на телефонској сједници донијела одлуку да се четвртак, 6. новембар, прогласи Даном жалости на подручју те земље. Одлука је донесена на основу прибављених сагласности већине чланова.
“На дан жалости, у складу са Законом о државним симболима и Дану државности, заставе ће бити спуштене на пола копља на свим зградама државних органа и зградама органа локалне самоуправе и јавних установа. У складу са Одлуком, на дан жалости на јавним мјестима неће се одржавати програми јавног, културног и забавног карактера, а у угоститељским објектима неће се емитовати музика. Електронски и други медији дужни су своје програмске садржаје прилагодити обиљежавању дана жалости”, наведено је у саопштењу.
Предсједник и чланови Владе Црне Горе изразили су дубоко саучешће породицама страдалих, градоначелнику Тузле Зијаду Лугавићу и суграђанима, те предсједавајућој Савјета министара Борјани Кришто и свим грађанима Босне и Херцеговине.
Најмање 11 особа је погинуло, а 38 је повријеђено у великом пожару који је у уторак око 20 сати и 45 минута избио на седмом спрату Дома пензионера у Тузли.
Извор: БХРТ
Svi članci objavljeni na internet stranici Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo su vlasništvo redakcije. Radio Brčko dopušta ograničeno i povremeno prenošenje članaka sa svoje internet stranice u drugim medijima. Drugi mediji smiju prenijeti informacije iz pojedinih članaka sa Internet stranice Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo kao kratku vijest od najviše četiri reda (300 slovnih znakova), uz obavezno navođenje izvora (Radio Brčko), pri čemu su on-line izdanja dužna objaviti link na originalni tekst na web stranicu radiobrcko.ba, ukoliko s uredništvom portala nije postignut dogovor o drugačijim uslovima. Radio Brčko je odlučan u nastojanju da zaštiti svoje intelektualno vlasništvo i rad svojih autora. Ukoliko se bilo koji dio teksta ili informacija iz teksta objavljenog na internet stranici www.radiobrcko.ba prenese suprotno ovim pravilima, protiv prekršioca će biti pokrenut pravni postupak pred Osnovnim sudom Brčko distrikta. Za detaljnije informacije o uslovima korištenja kliknite na
USLOVI KORIŠTENJA.
