Vanredna sjednica Vlade Kantona Sarajevo (KS) bit će održana danas, zbog teške saobraćajne nesreće koja se u kasnim večernjim satima desila u petak u centru Sarajeva, a u kojoj je poginula jedna pješakinja, dok su još dvije osobe povrijeđene.
Premijer Kantona Sarajevo Nihad Uk oglasio se tim povodom jučer, rekavši kako će učiniti sve da divlja vožnja po ulicama Sarajeva bude prošlost.
“Trenutno u Kantonu Sarajevo imamo 51 kameru. Lično ću insistirati da se novim kamerama pokriju nove lokacije u gradu. Ministarstvo unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo dobit će i nova vozila, uskoro počinje s radom na desetine novih policajaca”, kazao je Uk.
Naglasio je da će sankcije povratnicima u činjenju saobraćajnih prekršaja, biti najrigoroznije koje zakon dopušta.
Svi članci objavljeni na internet stranici Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo su vlasništvo redakcije. Radio Brčko dopušta ograničeno i povremeno prenošenje članaka sa svoje internet stranice u drugim medijima. Drugi mediji smiju prenijeti informacije iz pojedinih članaka sa Internet stranice Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo kao kratku vijest od najviše četiri reda (300 slovnih znakova), uz obavezno navođenje izvora (Radio Brčko), pri čemu su on-line izdanja dužna objaviti link na originalni tekst na web stranicu radiobrcko.ba, ukoliko s uredništvom portala nije postignut dogovor o drugačijim uslovima. Radio Brčko je odlučan u nastojanju da zaštiti svoje intelektualno vlasništvo i rad svojih autora. Ukoliko se bilo koji dio teksta ili informacija iz teksta objavljenog na internet stranici www.radiobrcko.ba prenese suprotno ovim pravilima, protiv prekršioca će biti pokrenut pravni postupak pred Osnovnim sudom Brčko distrikta. Za detaljnije informacije o uslovima korištenja kliknite na
USLOVI KORIŠTENJA.
