У пожарима у Грчкој у протекле двије седмице уништено је око 50.000 хекатара шуме, а стручњаци истичу да је екосистем под све већим ризиком и да опожарена подручја све више наликују афричким крајолицима.
Директор у Националној опсерваторији у Атини Каралампос Контоес истиче да је јул најтежи мјесец за Грчку у протеклих 13 година.
– Зима је била сува и прољећне кише нису биле довољне да одрже влагу у тлу – нагласио је Контоес, преноси АФП.
Нешто раније је грчки министар задужен за климатске промјене Василис Кикилијас изјавио да је у протеклих неколико седмица више од 600 пожара избило широм Грчке и да је већина дјело људске руке.
Он је навео да је регистровано 667 пожара који су уништили више стотина хиљада километара квадратних изван Атине, на острву Родос и другим дијеловима Грчке.
Пожари су избили у вријеме када је Грчка суочена са веома високом температуром ваздуха од преко 40 степени Целзијусових.
Пад температуре и смиривање вјетра помогло је ватрогасцима да под контролу ставе већи дио пожара у Грчкој.
Svi članci objavljeni na internet stranici Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo su vlasništvo redakcije. Radio Brčko dopušta ograničeno i povremeno prenošenje članaka sa svoje internet stranice u drugim medijima. Drugi mediji smiju prenijeti informacije iz pojedinih članaka sa Internet stranice Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo kao kratku vijest od najviše četiri reda (300 slovnih znakova), uz obavezno navođenje izvora (Radio Brčko), pri čemu su on-line izdanja dužna objaviti link na originalni tekst na web stranicu radiobrcko.ba, ukoliko s uredništvom portala nije postignut dogovor o drugačijim uslovima. Radio Brčko je odlučan u nastojanju da zaštiti svoje intelektualno vlasništvo i rad svojih autora. Ukoliko se bilo koji dio teksta ili informacija iz teksta objavljenog na internet stranici www.radiobrcko.ba prenese suprotno ovim pravilima, protiv prekršioca će biti pokrenut pravni postupak pred Osnovnim sudom Brčko distrikta. Za detaljnije informacije o uslovima korištenja kliknite na
USLOVI KORIŠTENJA.