Kreirali su listu gradova za miran život u Europi koje će vam olakšati život i iz perspektive biznisa.
Nomad Capitalist, vodeća je svjetska offshore konsultantska firma koja pomaže poduzetnicima i investitorima da smanje poreze u inostranstvu i zaštite svoju imovinu. S tim u vezi kreirali su listu gradova za miran život u Europi koje će vam olakšati život i iz perspektive biznisa.
Na listi je svoje mjesto našao Tivat u Crnoj Gori za koji navode: “Ako želite ljepotu Monaka , ali se nadate da ćete živjeti skromnim načinom života, onda je ovaj grad u Boki Kotorskoj idealan za vas. Ima sve što možete poželjeti, uključujući i jacht klub, ali jedva da ima 14.000 ljudi”.
Ističu da je Tivat okružen prekrasnim planinama s predivnim plažama, ali bez horda turista.
“Crna Gora ima tu atmosferu EU, ali je i dalje van njene direktne sfere utjecaja. Zemlja je trenutno kandidat za članstvo u EU. Dakle, zemlja je u stanju promjene koje joj trenutno daje sve prednosti boravka u EU bez negativnih strana, poput birokratskog preopterećenja”, navode u nastavku.
Izabrani najljepši mali gradovi na svijetu, među njima i jedan iz BiH
Navodeći da je skriveni dragulj Srbije Novi Sad, poručuju da ako želite živjeti na periferiji Europe, u zemlji s velikim razvojnim potencijalom, onda je Srbija pravo mjesto za to.
“Tokom ljeta to je idilično mjesto za život. Čini se kao da je vrt pretvorena u grad. Prekrasna priroda okružuje svaku ulicu. Jeftin je koliko život u Europi može biti”, navode.
Mislite da znate koji je najskuplji grad na svijetu?
Sveukupno je malo turista pišu u nastavku te ističu da donosi tradicionalni duh istočne Europe.
Pored Novog Sada i Tivta na listi su se našli i Plovdiv u Bugarskoj, Portimao u Portugalu te Andora la Vella u Andori
Izvor i foto: radioSarajevo.ba
Svi članci objavljeni na internet stranici Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo su vlasništvo redakcije. Radio Brčko dopušta ograničeno i povremeno prenošenje članaka sa svoje internet stranice u drugim medijima. Drugi mediji smiju prenijeti informacije iz pojedinih članaka sa Internet stranice Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo kao kratku vijest od najviše četiri reda (300 slovnih znakova), uz obavezno navođenje izvora (Radio Brčko), pri čemu su on-line izdanja dužna objaviti link na originalni tekst na web stranicu radiobrcko.ba, ukoliko s uredništvom portala nije postignut dogovor o drugačijim uslovima. Radio Brčko je odlučan u nastojanju da zaštiti svoje intelektualno vlasništvo i rad svojih autora. Ukoliko se bilo koji dio teksta ili informacija iz teksta objavljenog na internet stranici www.radiobrcko.ba prenese suprotno ovim pravilima, protiv prekršioca će biti pokrenut pravni postupak pred Osnovnim sudom Brčko distrikta. Za detaljnije informacije o uslovima korištenja kliknite na
USLOVI KORIŠTENJA.