У организацији Удружења ветерана Борачке организације Републике Српске Брчко и Удружења ветерана „Гарда Пантери“ из Бијељине данас је у брчанском насељу Поточари служен парастос за све настрадале борце из тог мјеста и те јединице.
Предсједник БОРС-а Брчко Цвијетко Симић рекао је новинарима да је из села Поточари током одбрамбено-отаџбинског рата погинуло 32 борца из састава четвртог пјешадијског батаљона Прве посавске бригаде ВРС, док су као припадници „Гарде Пантери“ на брчанском ратишту трагично настрадала 23 борца. Он је нагласио да се само културом сјећања може његовати традиција и пренијети на млађе генерације значај одбрамбено-отаџбинског рата.
Предсједник Удружења ветерана „Гарда Пантери“ из Бијељине Петар Цвијетиновић рекао је да први пут након подизања споменика погинулим гардистима у Поточарима служе парастос и сјећају се 23 саборца који су дали своје животе борећи се на брчанском ратишту током минулог рата.
„Иницирали смо да направимо споменик како би остало трајно сјећање на гардисте који су први дошли 1992. године и одиграли значајну улогу у стабилизацији фронта на овом дијелу ратишта,“ рекао је Цвијетиновић додајући да ће чланови омладинске секције „Гарде Пантери“ сљедеће године организовати парастос за све погинуле борце и да ће то бити њихов допринос култури сјећања на своје најмилије који су трагично окончали своје животе.
„Као предсједник овог Удружења иницирао сам да се запосле сва дјеца погинулих бораца “Гарде Пантери”, и у овом периоду до сада смо запослили 110 дјеце погинулих бораца,“ нагласио је Цвијетиновић.
Предсједник мјесне организације БОРС-а Поточари Цвико Тадић рекао је новинарима да је данашњи дан велики догађај за мјештане Поточара који заједно са породицама погинулих припадника “Гарде пантери”, данас на Видовдан одају почаст својим најмилијим.
Цвијеће и вијенце на споменике погинулим борцима из Поточара и „Гарде пантери“ су поред представника ветерана БОРС-а Брчко и Удружења из Бијељине положили и представници других удружења проистеклих из минулог рата, породице погинулих бораца као и предтавници српских политичких партија из Брчког.
Svi članci objavljeni na internet stranici Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo su vlasništvo redakcije. Radio Brčko dopušta ograničeno i povremeno prenošenje članaka sa svoje internet stranice u drugim medijima. Drugi mediji smiju prenijeti informacije iz pojedinih članaka sa Internet stranice Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo kao kratku vijest od najviše četiri reda (300 slovnih znakova), uz obavezno navođenje izvora (Radio Brčko), pri čemu su on-line izdanja dužna objaviti link na originalni tekst na web stranicu radiobrcko.ba, ukoliko s uredništvom portala nije postignut dogovor o drugačijim uslovima. Radio Brčko je odlučan u nastojanju da zaštiti svoje intelektualno vlasništvo i rad svojih autora. Ukoliko se bilo koji dio teksta ili informacija iz teksta objavljenog na internet stranici www.radiobrcko.ba prenese suprotno ovim pravilima, protiv prekršioca će biti pokrenut pravni postupak pred Osnovnim sudom Brčko distrikta. Za detaljnije informacije o uslovima korištenja kliknite na
USLOVI KORIŠTENJA.