Чланови Удружења српских несталих и погинулих бораца и цивила рата данас су обиљежили 21 годину од страдања четири жене из Шпионице за чије убиство је оптужен и ухапшен Перо Ковачевић.
Они су поздравили недавно хапшење Ковачевића у Словенији који је окривљен да је, након примања новца од Стоје и Милке Богдановић, те Маре Јовић и Смиље Гајић како би их превео породицама на слободну територију, избрисао све трагове и сакрио сваку информацију о њима.
„Моја сестра Милка Богдановић је била мајка четворо дјеце. Сви ми чекамо правду и никако да је дочекамо. Трагамо за костима наших несталих које су убијене ради пљачке јер су са собом понијеле све што су имале – новац и златнину, као и новац раније избјеглим Србима из Шпионице, чекамо опијело да на гробљу свијеће палимо, али ни правде ни костију. Колико нам је боли нанио оптужени Ковачевић, толико је и Основни суд ослобађајућом пресудом у предмету у коме је све било познато, а остало непознато. Да је тај процес био нерегуларан доказ је и поступање Суда који након првостепене одлуке није донио мјере ограничења кретања Ковачевићу до истека жалбеног рока па је он, користећи пасош Хрватске, легално напустио земљу“, каже сестра нестале Милке Богдановић, Аница Симић.
Оптужени за овај ратни злочин Перо Ковачевић (1974) из Марковић Поља код Брчког, припадник ХВО-а, 2008. је првостепеном одлуком Основног суда ослобођен кривице. Апелациони суд је по жалби Тужилаштва и родбине обновио поступак, а након што се Ковачевић није појавио на рочиштима, 2010. за њим је расписана Интерполова потјерница. Ухапшен је прошле седмице у Словенији.
У Тужилаштво Брчко дистрикта ће, речено је данас у удружењу српских несталих и погинулих бораца, бити упућен захтјев да се поново размотре постојећи материјални докази који би могли послужити у потрази за посмртним остацима ове четири жене.
Svi članci objavljeni na internet stranici Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo su vlasništvo redakcije. Radio Brčko dopušta ograničeno i povremeno prenošenje članaka sa svoje internet stranice u drugim medijima. Drugi mediji smiju prenijeti informacije iz pojedinih članaka sa Internet stranice Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo kao kratku vijest od najviše četiri reda (300 slovnih znakova), uz obavezno navođenje izvora (Radio Brčko), pri čemu su on-line izdanja dužna objaviti link na originalni tekst na web stranicu radiobrcko.ba, ukoliko s uredništvom portala nije postignut dogovor o drugačijim uslovima. Radio Brčko je odlučan u nastojanju da zaštiti svoje intelektualno vlasništvo i rad svojih autora. Ukoliko se bilo koji dio teksta ili informacija iz teksta objavljenog na internet stranici www.radiobrcko.ba prenese suprotno ovim pravilima, protiv prekršioca će biti pokrenut pravni postupak pred Osnovnim sudom Brčko distrikta. Za detaljnije informacije o uslovima korištenja kliknite na
USLOVI KORIŠTENJA.