RNU "Radio Brčko" Brčko distrikt BiH
Sport

Košarkašice Lavova deklasirale Banoviće za šestu pobjedu u nizu

flashsgl

Košarkašice KK Lavovi Brčko proteklog vikenda odigrale su utakmicu devetog kola Prvenstva Bosne i Hercegovine protiv ekipe ŽKK “RMU Banovići” na gostujućem terenu u Banovićima i ostvarile sigurnu i ubjedljivu pobjedu.

RMU BANOVIĆI 46

LAVOVI BRČKO 96

(09:32, 18:20, 12:15, 07:29)

Duel devetog kola Prvenstva Bosne i Hercegovine za košarkašice između ŽKK “RMU Banovići” iz Banovića i KK “Lavovi” iz Brčkog nosio je epitet derbija kola, prije svega zbog pozicija dvije ekipe na tabeli pred početka meča, međutim ono što je viđeno u subotnjem odmjeravanju snaga u sportskoj dvorani KSC “Banovići” ni po čemu nije opravdalo taj status. Domaće košarkašice, inače predstavnice Bosne i Hercegovine na međunarodnoj košarkaškoj sceni apsolutno su nadigrane u svim fazama i elementima igre od strana mladih košarakšica brčanskog sastava.

Trećeplasirana ekipa domaćeg šampionata, košarkašice Lavova iz Brčkog održala je svojevrsni čas košarke petoplasiranoj ekipi i domaćinu ovog duela, ekipi ŽKK “RMU Banovići” i ostvarila jednu od najubjedljivijih pobjeda u Prvenstvu Bosne i Hercegovine od čak 50 poena razlike! Činajenica da su na ovom meču bile oslabljene neigranjem jedne od glavnih igračica u dosadašnjem dijelu sezone Ive Karišik, a da su Banovićanke silno pojačane dolaskom reprezentativke Bosne i Hercegovine Dragane Zubac, nije poremetilo planove izabranica trenera Bližnjakovića da se iz Banovića vrate sa nova dva boda i nastave seriju pobjeda u domaćem šampionatu. Dominantna igra tokom čitavog meča, kako u fazi napada, isto tako i u odbrani rezultirala je blistavom pobjedom Brčanki za ostanak na vrhu tabele.

Najistaknutija u brčanskoj ekipi u Banovićima bila je Sara Đokić sa učinkom od 20 postignutih poena, 8 skokova i 3 asistencije, te ukunim indeksom valorizacije 29. Odlična je bila i Valentina Došić sa ukupnim indeksom 28, a tome je doprinjeo učinak od 20 poena, 8 skokova i 4 asistencije. Dvocifrene u ekipi Lavova bile su i Anđela Bekić sa 18 i Tamara Šarenac sa 11 postignutih poena.

Bila je ovo šesta uzastopna, a ukupno sedma prvenstvena pobjeda košarakašica KK Lavovi Brčko, koja im je omogućila da zadrže treću poziciju na tabeli. U narednom, desetom kolu brčanske lavice na domaćem terenu u dvorani Tehničke škole u Brčkom dočekuju banjalučku ekipu OKK Feniks. Taj duel na rasporedu je u nedelju, 29. decembra sa početkom u 18 časova.

Svi članci objavljeni na internet stranici Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo su vlasništvo redakcije. Radio Brčko dopušta ograničeno i povremeno prenošenje članaka sa svoje internet stranice u drugim medijima. Drugi mediji smiju prenijeti informacije iz pojedinih članaka sa Internet stranice Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo kao kratku vijest od najviše četiri reda (300 slovnih znakova), uz obavezno navođenje izvora (Radio Brčko), pri čemu su on-line izdanja dužna objaviti link na originalni tekst na web stranicu radiobrcko.ba, ukoliko s uredništvom portala nije postignut dogovor o drugačijim uslovima. Radio Brčko je odlučan u nastojanju da zaštiti svoje intelektualno vlasništvo i rad svojih autora. Ukoliko se bilo koji dio teksta ili informacija iz teksta objavljenog na internet stranici www.radiobrcko.ba prenese suprotno ovim pravilima, protiv prekršioca će biti pokrenut pravni postupak pred Osnovnim sudom Brčko distrikta. Za detaljnije informacije o uslovima korištenja kliknite na USLOVI KORIŠTENJA.