RNU "Radio Brčko" Brčko distrikt BiH
BiH

За девет мјесеци Бањалуку посјетило више од 96.000 туриста

Foto: Srna
Бањалуку је за девет мјесеци ове године посјетило 96.295 туриста, што је за девет одсто више него лани, а очекује се да ће раст туристичког промета бити настављен до краја године, речено је у бањалучкој Туристичкој организацији.

Из Туристичке организације су навели да је у овом периоду остварено 148.738 ноћења, а прошле године 136.599, што је за 8,8 одсто, уз напомену да су то само регистровани туристи које евидентирају хотели, мотели и пансиони.

Самостални стручни сарадник у Туристичкој организацији Бањалука Младен Шукало изјавио је да треба додати још 3.037 доласка и 5.733 ноћења у типовима смјештаја апартмани, собе за изнајмљивање, куће за одмор и сеоски туризам.

Он је рекао да су то подаци евиденције промета која се води од 1. јануара.

Шукало је навео да је Бањалуку у септембру посјетило 12.576 туриста, од чега 3.717 домаћих и 8.859 страних туриста, који су укупно остварили 19.067 ноћења или за 1.915 ноћења више него у септембру лани.

Домаћи туристи су у септембру остварили 5.775 ноћења, а страни 13.292.

Шукало је изразио очекивање да ће до краја године бити достигнуто 130.000 долазака и 200.000 ноћења.

Извор: РТРС

Svi članci objavljeni na internet stranici Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo su vlasništvo redakcije. Radio Brčko dopušta ograničeno i povremeno prenošenje članaka sa svoje internet stranice u drugim medijima. Drugi mediji smiju prenijeti informacije iz pojedinih članaka sa Internet stranice Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo kao kratku vijest od najviše četiri reda (300 slovnih znakova), uz obavezno navođenje izvora (Radio Brčko), pri čemu su on-line izdanja dužna objaviti link na originalni tekst na web stranicu radiobrcko.ba, ukoliko s uredništvom portala nije postignut dogovor o drugačijim uslovima. Radio Brčko je odlučan u nastojanju da zaštiti svoje intelektualno vlasništvo i rad svojih autora. Ukoliko se bilo koji dio teksta ili informacija iz teksta objavljenog na internet stranici www.radiobrcko.ba prenese suprotno ovim pravilima, protiv prekršioca će biti pokrenut pravni postupak pred Osnovnim sudom Brčko distrikta. Za detaljnije informacije o uslovima korištenja kliknite na USLOVI KORIŠTENJA.