RNU "Radio Brčko" Brčko distrikt BiH
BrčkoSport

КМФ „Брчко – Здравље“ освојио бод, јуниори У19 у завршници РС

Клуб малог фудбала „Брчко – Здравље“ у 12. колу Прве футсал лиге Републике Српске за сезону 2025/2026. одиграо је неријешено 3:3 на домаћем терену у дворани Економске школе против екипе Футсал клуба „Градишка“.

Након овог кола, КМФ „Брчко – Здравље“ се налази на осмом мјесту табеле Прве футсал лиге Републике Српске са десет освојених бодова.

Брчански тим са клупе је предводио тренер Здравко Вујић, који је након сусрета истакао да је футсал непредвидив спорт, али коначан резултат је, према његовим ријечима, реалан.

„Шта рећи након овакве утакмице? Бодови, односно побједа, били су нам заиста потребни како бисмо кренули у један позитиван низ резултата који очекујем у наредном периоду. Ипак, не можемо бити задовољни овим резултатом. Мислим да је игра на терену показала да смо заиста могли до побједе, не побјеђује увијек бољи“, појаснио је тренер Вујић.

KMF „Brčko – Zdravlje“
Фото: Анђелка Ђурић

Он истиче да сигурно могу жалити за пропуштеним приликама, али и повратак након резултата 3:1 показује да ови момци имају карактер и да, прије свега, дају све од себе како бисмо дошли до позитивног резултата.

У наредном колу, каже Вујић, гостују екипи Котор Варош, која је такође близу њих на табели.

„Покушаћемо да одемо у што бољем саставу и да дамо све од себе како бисмо дошли до позитивног резултата. У првом дијелу првенства побиједили смо екипу Котор Варош, али сигурно знамо да неће бити лако на њиховом терену. Ипак, као што сам рекао, даћемо све од себе да дођемо до резултата. Вјерујемо да ћете у Котор Варошу донијети нове бодове за Брчко“, каже Вујић.

Он истиче да су примијенили систем са пет играча у пољу, без голмана, и видјело се да њиховим играчима та тактика одговара.

„Иако нисмо много увјежбавали овај приступ, исплатио се – постигли смо потребне голове и заслужено освојили бод. Да је било више голова, не бих имао ништа против, јер је противнички голман одбранио неколико сјајних прилика у којима смо већ видјели лопту у мрежи.“, појаснио је Вујић.

Оно што је такође актуелно, каже тренер Вујић, јесте да се протеклог викенда у дворани Економске школе одржао турнир на којем се јуниорска екипа У19 КМФ „Брчко – Здравље“ пласирала у завршницу Јуниорске лиге Републике Српске за селекцију У19 по други пут за редом.

Фото: КМФ „Брчко – Здравље“

Тренутно се јуниорска екипа У19 КМФ „Брчко – Здравље“ налази на првој позицији и нада се да ће ту и остати.

Svi članci objavljeni na internet stranici Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo su vlasništvo redakcije. Radio Brčko dopušta ograničeno i povremeno prenošenje članaka sa svoje internet stranice u drugim medijima. Drugi mediji smiju prenijeti informacije iz pojedinih članaka sa Internet stranice Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo kao kratku vijest od najviše četiri reda (300 slovnih znakova), uz obavezno navođenje izvora (Radio Brčko), pri čemu su on-line izdanja dužna objaviti link na originalni tekst na web stranicu radiobrcko.ba, ukoliko s uredništvom portala nije postignut dogovor o drugačijim uslovima. Radio Brčko je odlučan u nastojanju da zaštiti svoje intelektualno vlasništvo i rad svojih autora. Ukoliko se bilo koji dio teksta ili informacija iz teksta objavljenog na internet stranici www.radiobrcko.ba prenese suprotno ovim pravilima, protiv prekršioca će biti pokrenut pravni postupak pred Osnovnim sudom Brčko distrikta. Za detaljnije informacije o uslovima korištenja kliknite na USLOVI KORIŠTENJA.