RNU "Radio Brčko" Brčko distrikt BiH
BiH

Вучковић: 25,7 милиона КМ на рачунима Фонда солидарности крајем 2025. године

Фото: РТРС

Стање на рачунима Фонда солидарности за дијагностику и лијечење обољења, стања и повреда дјеце у иностранству на крају прошле године износило је 25.730.581 КМ, рекла је директор овог фонда Јасминка Вучковић.

Образлажући у Народној скупштини Републике Српске извјештај о раду и извршењу буџета Фонда солидарности за 2025. годину, Вучковићева је навела да су приходи и примици планирани буџетом за прошлу годину износили 15.469.175 КМ, док су остварени у износу од 12.367.328 КМ што представља 90,42 одсто планираног.

Вучковићева је истакла да су примици по основу аванса за 2025. годину остварени у износу од 2.052.099 КМ.

Према њеним ријечима, расходи и издаци били су планирани у износу од 15.469.175 КМ, док су евидентирани у износу од 12.335.197 КМ, што је 79,74 одсто од плана.

– Осцилација у односу на планиране расходе налази се на ставци дознаке на име социјалне заштите које исплаћују институције обавезног осигурања на којој је планирано 1.790.000 КМ док је остварено 3.376.045 КМ – појаснила је Вучковићева.

Народни посланик Листе за правду и ред у НСРС Небојша Вукановић похвалио је рад директора овог Фонда Јасминке Вучковић.

– Извјештај је транспарентан и види се гдје је свака марка потрошена – навео је Вукановић.

Народни посланици размотрили су овај извјештај.

Извор: РТРС

Svi članci objavljeni na internet stranici Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo su vlasništvo redakcije. Radio Brčko dopušta ograničeno i povremeno prenošenje članaka sa svoje internet stranice u drugim medijima. Drugi mediji smiju prenijeti informacije iz pojedinih članaka sa Internet stranice Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo kao kratku vijest od najviše četiri reda (300 slovnih znakova), uz obavezno navođenje izvora (Radio Brčko), pri čemu su on-line izdanja dužna objaviti link na originalni tekst na web stranicu radiobrcko.ba, ukoliko s uredništvom portala nije postignut dogovor o drugačijim uslovima. Radio Brčko je odlučan u nastojanju da zaštiti svoje intelektualno vlasništvo i rad svojih autora. Ukoliko se bilo koji dio teksta ili informacija iz teksta objavljenog na internet stranici www.radiobrcko.ba prenese suprotno ovim pravilima, protiv prekršioca će biti pokrenut pravni postupak pred Osnovnim sudom Brčko distrikta. Za detaljnije informacije o uslovima korištenja kliknite na USLOVI KORIŠTENJA.

Ostavite komentar

*