Бившем шефу српске жандармерије Братиславу Дикићу позлило је након саслушања у Вишем суду у Подгорици, након чега му је указана медицинска помоћ.
Како се наводи, судија за истрагу Вишег суда у Подгорици одредио је до 30 дана притвора осумњиченима за организовање криминалне организације и тероризам у покушају.
Притвор је, осим Дикићу, одређен Христини Крстић, Бранки Милић, Драгану Максићу, Милану Душићи, Србољубу Ђорђевићу, Александру Чуровићу (33), Александру Алексићу (42), Синиши Ћетковићу (37), Милошу Аћимовићу (26), Ивици Матићу (36), Перици Андрићу (39) и Ђ.М., преносе Вијести.
Дикића тужилаштво сумњичи да је са Александром Синђелићем вођа криминалне групе, која је припремала терористичке нападе на институције, убијање цивила и хапшење премијера Мила Ђукановића. Синђелић је избјегао хапшење и полиција за њим трага.
Из тужилаштва је раније саопштено да су Дикић и Синђелић почетком октобра у Србији и Црној Гори формирали криминалну организацију, с циљем утицаја на законодавну и извршну власт у Црној Гори.
“Бивши командант Жандармерије Братислав Дикић започео је штрајк глађу и жеђу у притвору у Црној Гори”, изјавио је раније његов адокат Милан Петровић.
Петровић је у изјави за N1 објаснио да је Дикић започео штрајк глађу од момента привођења због, како каже, неправде за коју сматра да му је учињена.
“Осјећа се јако лоше због свега овога што покушава да му се подметне. Он је дао данас изјашњење на приједлог тужиоца за одређење притвора. Рекао је да стоји на располагању држави Црној Гори, да је спреман да одговори на сва њихова питања, али да са овим што му се ставља на терет заиста нема никакве везе”, каже Петровић.
Петровић за N1 каже да је Дикић дошао у приватну посету Црној Гори која нема везе са изборима, нити са догађајима који је наводно требало да се десе.
“Дошао је под манастир Острог на молитву излечења због тешке болести од које болује – карцинома. Тако да је тај сплет околности због којих се он нашао у Црној Гори потпуно искоришћен супротно”, наводи он и додаје да је Дикић демантовао да познаје остале ухапшене, што су и они сами потврдили током саслушања.
Извор: www.nezavisne.com
Svi članci objavljeni na internet stranici Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo su vlasništvo redakcije. Radio Brčko dopušta ograničeno i povremeno prenošenje članaka sa svoje internet stranice u drugim medijima. Drugi mediji smiju prenijeti informacije iz pojedinih članaka sa Internet stranice Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo kao kratku vijest od najviše četiri reda (300 slovnih znakova), uz obavezno navođenje izvora (Radio Brčko), pri čemu su on-line izdanja dužna objaviti link na originalni tekst na web stranicu radiobrcko.ba, ukoliko s uredništvom portala nije postignut dogovor o drugačijim uslovima. Radio Brčko je odlučan u nastojanju da zaštiti svoje intelektualno vlasništvo i rad svojih autora. Ukoliko se bilo koji dio teksta ili informacija iz teksta objavljenog na internet stranici www.radiobrcko.ba prenese suprotno ovim pravilima, protiv prekršioca će biti pokrenut pravni postupak pred Osnovnim sudom Brčko distrikta. Za detaljnije informacije o uslovima korištenja kliknite na
USLOVI KORIŠTENJA.