Najveći postotak blokiranih poduzeća u travnju ove godine imala je Bosna i Hercegovina (30,23 posto), a najniži Slovenija (4,95 posto). To znači da u BiH blokade bilježi svaka treća tvrtka.
Svaka treća tvrtka u BiH je bila blokirana u travnju, kaže najnovija analiza tvrtke “Bisnode”. Međutim, podataka o izbrisanim tvrtkama nema kada je u pitanju BiH. Najviše novoosnovanih poduzeća u regiji je u travnju 2017. registrirano u Sloveniji 1,19 posto, zatim u Srbiji 0,44 posto, a najmanje u Hrvatskoj 0,06 posto.
To znači da se jedna nova tvrtka u Sloveniji otvori na svakih 85, a u Hrvatskoj na svakih 1.700 poduzeća, objašnjava se u analizi. Na trećem mjestu po postotku novoosnovanih poduzeća u travnju u odnosu na sve aktivne gospodarske subjekte bila je BiH sa 0,41 posto, navodi se u biltenu Bisnode pod nazivom “Mikroekonomski pregled južnog regije za travanj 2017”.
Tijekom travnja, Srbija je u regiji imala najniži postotak obrisanih tvrtki 0,14 posto, a najviše je imala Hrvatska 0,9 posto, što znači da u Hrvatskoj na svakih 100 dolazi jedna obrisana tvrtka, a u Srbiji na svakih 700.
U Sloveniji je taj postotak iznosio 0,47 posto. Prema podacima o stečajnim postupcima u četvrtom mjesecu ove godine, najveći postotak novih i insolventnih tvrtki zabilježen je u Sloveniji i BiH, po 0,21 posto, dok je najniži imala Hrvatska 0,09 posto.
To znači da je u Sloveniji novi stečajni postupak započet na svakih 450 tvrtki, dok je u Hrvatskoj rezultat jedan stečajni postupak na svakih 1.100 tvrtki. Podatak za Srbiju u ovoj kategoriji nije naveden. Kada je riječ o blokiranim poduzećima, najveći postotak u travnju je imala BiH (30,23 posto), a najniži Slovenija (4,95 posto), što znači da u BiH blokade bilježi svaka treća tvrtka, piše Srpska Cafe.
U Srbiji je, kako se navodi u analizi, u travnju bila blokirana svaka 4. tvrtka (24,81 posto), u Hrvatskoj svaka 11. (9,24 posto), a u Sloveniji tek svaka 20. tvrtka, prenosi Indikator.ba.
Izvor: https://www.vecernji.ba/
Svi članci objavljeni na internet stranici Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo su vlasništvo redakcije. Radio Brčko dopušta ograničeno i povremeno prenošenje članaka sa svoje internet stranice u drugim medijima. Drugi mediji smiju prenijeti informacije iz pojedinih članaka sa Internet stranice Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo kao kratku vijest od najviše četiri reda (300 slovnih znakova), uz obavezno navođenje izvora (Radio Brčko), pri čemu su on-line izdanja dužna objaviti link na originalni tekst na web stranicu radiobrcko.ba, ukoliko s uredništvom portala nije postignut dogovor o drugačijim uslovima. Radio Brčko je odlučan u nastojanju da zaštiti svoje intelektualno vlasništvo i rad svojih autora. Ukoliko se bilo koji dio teksta ili informacija iz teksta objavljenog na internet stranici www.radiobrcko.ba prenese suprotno ovim pravilima, protiv prekršioca će biti pokrenut pravni postupak pred Osnovnim sudom Brčko distrikta. Za detaljnije informacije o uslovima korištenja kliknite na
USLOVI KORIŠTENJA.