Međunarodni 44. sajam knjige Interliber, na kojem će sudjelovati i izlagači iz BiH, svečano je otvoren u utorak, uz poruke o važnosti knjige i pisane riječi te poziv svima da u narednim danima posjete Zagrebački velesajam i pronađu knjigu za sebe.
Prvi “pravi” postpandemijski Interliber otvorila je u Paviljonu 7 Zagrebačkog velesajma hrvatska ministrica kulture i medija Nina Obuljen Koržinek, kao izaslanica predsjednika Vlade Andreja Plenkovića.
Čestitala je struci – nakladnicima, knjižarima, piscima, prevoditeljima i svima zaposlenima u ovoj, kako je naglasila, iznimno važnoj industriji, što su uspjeli prebroditi teško razdoblje krize.
Nakladnicima je zahvalila što organizacijom i sudjelovanjem u festivalima na kojima ugošćuju brojne domaće i strane autore pridonose vidljivosti knjige i čitanja te domaćoj čitateljskoj publici koja pokazuje da prepoznaje knjižare, knjižnice i antikvarijate kao središta knjižarskog entuzijazma i čitateljske strasti.
Pozvala je javnost da u sljedećim danima posjete Zagrebački velesajam, pronađu knjigu za sebe, sudjeluju u brojnim događanjima te “da na takav način svi zajedno knjigu i čitanje još jednom stavimo u fokus naše pažnje”.
Pokrovitelj manifestacije gradonačelnik Zagreba Tomislav Tomašević zahvalio je Zagrebačkom velesajmu na uspješnoj organizaciji još jednog Interlibera, “središnjeg nacionalnog događaja posvećenog knjizi i nakladništvu i jedne od najvažnijih kulturnih manifestacija u RH”.
Direktorica Zagrebačkog velesajma Renata Suša poželjela je dobrodošlicu svim posjetiteljima “najvećeg kulturnog događaja jeseni” te ih pozvala da se u narednim danima do nedjelje prepuste čarobnom svijetu knjiga na štandovima 296 izlagača koji u Paviljonima 5,6, 7 i 7a nude ljepotu pisane riječi i bogatstvo kulturnog nasljeđa ukupno 15 zemalja.
Ove godine, uz hrvatske, svojim se izdanjima i autorima na Interliberu predstavljaju i izlagači iz Austrije, Bosne i Hercegovine, Francuske, Irske, Italije, Mađarske, Nizozemske, Njemačke, SAD-a, Slovenije, Srbije, Švedske, Švicarske, Velike Britanije i Sjeverne Irske.
Osim bogate ponude knjiga, nakladnici su pripremili i bogat popratni program promocija i susreta s autorima. Premium program koji organizira Zajednica nakladnika i knjižara pri HGK posvećen je ukrajinskoj i srpskoj književnosti. U Europskoj godini mladih, poseban je program pripremljen za mlade, a uključuje radionice grafita, glazbeni program, kvizove, te različite edukacije, a tu je i bogata ugostiteljska ponuda na šest lokacija otvorenog i zatvorenog prostora.
44. Interliber traje do 13. studenoga a otvoren je svaki dan od 10 do 20 sati osim petka i subote, kada je radno vrijeme do 21 sat. Ulaz na sajam je besplatan, kao i parking za sve posjetitelje Interlibera, prenosi Hina.
Svi članci objavljeni na internet stranici Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo su vlasništvo redakcije. Radio Brčko dopušta ograničeno i povremeno prenošenje članaka sa svoje internet stranice u drugim medijima. Drugi mediji smiju prenijeti informacije iz pojedinih članaka sa Internet stranice Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo kao kratku vijest od najviše četiri reda (300 slovnih znakova), uz obavezno navođenje izvora (Radio Brčko), pri čemu su on-line izdanja dužna objaviti link na originalni tekst na web stranicu radiobrcko.ba, ukoliko s uredništvom portala nije postignut dogovor o drugačijim uslovima. Radio Brčko je odlučan u nastojanju da zaštiti svoje intelektualno vlasništvo i rad svojih autora. Ukoliko se bilo koji dio teksta ili informacija iz teksta objavljenog na internet stranici www.radiobrcko.ba prenese suprotno ovim pravilima, protiv prekršioca će biti pokrenut pravni postupak pred Osnovnim sudom Brčko distrikta. Za detaljnije informacije o uslovima korištenja kliknite na
USLOVI KORIŠTENJA.