Си је у једночасовном обраћању на Тргу Тјенанмен рекао да ће унаприједити кинеску војску, да је посвећен “поновном уједињењу” са Тајваном и да ће друштвена стабилност бити осигурана у Хонг Конгу уз заштиту безбједности и суверенитета Кине.
“Кинески народ није добар само у уништавању старог свијета, него је и створио нови свијет. Само социјализам може да спаси Кину”, рекао је Си, најмоћнији кинески лидер од Мао Цедунга, оснивача Народне Републике.
Он је додао да народ Кине никада неће дозволити да га била која страна сила застрашује, врши репресију над њим или га потчињава.
“Свако ко покуша да то уради разбиће главу у крви на Великом зиду од челика, који је исковало више од 1,4 милијарди припадника кинеског народа”, нагласио је Си и добио аплауз од 70.000 људи у публици на централном тргу у Пекингу.
Предсједник, који је на челу Централне војне комисије, додао је да се мора убрзати модернизација националне одбране и оружаних снага.
“Сви синови и кћерке Кине, укључујући земљаке са обје стране Тајванског мореуза, морају радити заједно и ићи напријед у солидарности, одлучно разбијајући било какве завјере за “независност Тајвана” нагласио је Си.
Коментаришући Хонг Конг и Макау, он је рекао да ће Кина “остати вјерна слову и духу принципа `Једна земља, два система`, према којем је овим двјема територијама обећан висок степен аутономије.
Данашња прослава почела је прелетом борбених авиона и хеликоптера које је пратило највише државно руководство у центру Пекинга. Хор од 3.000 чланова отпјевао је седам социјалистичких пјесама.
Комунистичка партија Кине у почетку је регрутовала сељане и раднике, али је касније еволуирала и усвојила тржишну економју и предузетништво према формату “социјализма са кинеским карактеристикама”, али је задржала лењинистички модел ауторитаризма.
Партија је 2020. године порасла за 2,43 милиона чланова, а сада их има 95,15 милиона, наводи се у јуче објављеним подацима.
Svi članci objavljeni na internet stranici Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo su vlasništvo redakcije. Radio Brčko dopušta ograničeno i povremeno prenošenje članaka sa svoje internet stranice u drugim medijima. Drugi mediji smiju prenijeti informacije iz pojedinih članaka sa Internet stranice Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo kao kratku vijest od najviše četiri reda (300 slovnih znakova), uz obavezno navođenje izvora (Radio Brčko), pri čemu su on-line izdanja dužna objaviti link na originalni tekst na web stranicu radiobrcko.ba, ukoliko s uredništvom portala nije postignut dogovor o drugačijim uslovima. Radio Brčko je odlučan u nastojanju da zaštiti svoje intelektualno vlasništvo i rad svojih autora. Ukoliko se bilo koji dio teksta ili informacija iz teksta objavljenog na internet stranici www.radiobrcko.ba prenese suprotno ovim pravilima, protiv prekršioca će biti pokrenut pravni postupak pred Osnovnim sudom Brčko distrikta. Za detaljnije informacije o uslovima korištenja kliknite na
USLOVI KORIŠTENJA.