Република Српска постала је мјесто сигурног инвестирања и поузданог партнерства, а и даље унапређује амбијент за пословање, рекао је данас министар енергетике и рударства Српске Петар Ђокић на другом Форуму дијаспоре у Бањалуци.
Ђокић је навео да институције усклађују прописе за инвестирање, на чему ради и локална и републичка администрација.
“Оне одржавају инвеститоре, а ми настојимо да стварамо још бољи амбијент за улагаче”, рекао је Ђокић на панелу “Дијаспора за развој Републике Српске”, о значају дијаспоре за одрживи економски раст и повећање запослености у Српској.
Он је истакао да сигурност инвестирања потврђује и успјешни пројекат изградње Термоелектране “Станари”.
“Нетачна је слика да је овај простор нестабилан и да нису уређене институције. Овдје се успјешно могу реализовати инвестиције, а отворени смо за нове, посебно у сектору енергетике. Вршимо припрему за друге велике пројекте у овим областима и сви који су улагали ове секторе су задовољни и остварили су профит. Амбијент је сигуран и поуздан”, нагласио је Ђокић.
Он је рекао да Српска жели да привуче и људе из дијаспоре да овдје покрену своје бизнисе.
“Доносимо нове законе и желимо да додатно стимулишемо инвестиције, те да у том послу буду задовољни и послодавци и радници”, истакао је Ђокић.
Привредник из Аустрије и власник фирме “Мрежа-нетворк” у Дервенти Маркус Штрасер рекао је да је инвестирао у Републику Српску због повољних услова, али и квалитетних радника.
Он је подсјетио да је фирму отворио у Дервенти и да је у почетку имао пет радника.
“Данас их има више од 400, а наши клијенти, попут `Ламборгинија` и `Боша` задовољни су радом овдашњих радника”, рекао је Штрасер и навео да је у Дервенти имао подршку локалних власти.
Форум дијаспоре, чији су организатор предсједник Републике Српске и Влада Српске, окупља Србе из матице и иностранства, као и све стране држављане који изучавају српски језик, историју и културу, а заинтересовани су за развој Републике Српске.
Извор: Срна
Фото: Индекс
Svi članci objavljeni na internet stranici Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo su vlasništvo redakcije. Radio Brčko dopušta ograničeno i povremeno prenošenje članaka sa svoje internet stranice u drugim medijima. Drugi mediji smiju prenijeti informacije iz pojedinih članaka sa Internet stranice Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo kao kratku vijest od najviše četiri reda (300 slovnih znakova), uz obavezno navođenje izvora (Radio Brčko), pri čemu su on-line izdanja dužna objaviti link na originalni tekst na web stranicu radiobrcko.ba, ukoliko s uredništvom portala nije postignut dogovor o drugačijim uslovima. Radio Brčko je odlučan u nastojanju da zaštiti svoje intelektualno vlasništvo i rad svojih autora. Ukoliko se bilo koji dio teksta ili informacija iz teksta objavljenog na internet stranici www.radiobrcko.ba prenese suprotno ovim pravilima, protiv prekršioca će biti pokrenut pravni postupak pred Osnovnim sudom Brčko distrikta. Za detaljnije informacije o uslovima korištenja kliknite na
USLOVI KORIŠTENJA.