Код споменика у МЗ Крбети данас је служен парастос за седам погинулих бораца и цивилних жртава из протеклог одбрамбено-отаџбинског рата.
Паљењем свијећа и полагањем цвијећа одата је почаст погинулим борцима и цивилним жртвама из протеклог рата.
Предсједник Ветерана борачке организације Републике Српске у Брчком, Цвјетко Симић рекао је да се на овај дан сјећају свих погинулих из ове мјесне заједнице.
„Окупимо се на Светог Илију да се сјетимо погинулих бораца из ове мјесне заједнице“, рекао је Симић и нагласио да свака жртва има своју величину и да се сваке жртве треба достојанствено сјетити.
Он каже да је данашње окупљање у великом броју потврда рада Борачке организације да се и убудуће сјећање на све погинуле борце не избрише и не заборави.
„Статус демобилисаних бораца је најугроженија категорија друштва и ми у сарадњи са Владом Брчко дистрикта се трудимо на све начине да то побољшамо. Средстава која се издвајају за демобилисане борце никада нису довољна али до краја мјесеца ће се расписати Јавни позив за стамбено збрињавање демобилисаних бораца из реда српског народа“, нагласио је Симић додајући да су у току радови на два споменика брцима ВРС у насељу Илићка и Српска Варош те реконструкција споменика палим борцима ВРС из Грчице.
Становник мјесне заједнице Крбети и предсједник тамошњег мјесног одбора БОРС-а Брчко Благоје Симикић каже да је најмлађа жртва од седам погинулих бораца Милорад Симић рођен 1974. године који је погинуо у околини Сребренице када је имао само 18 година док је најстарија жртва Милан Лукић рођен 1940. године из овог села који је свој живот дао борећи се код Доњих Дубравица усљед напада здружених снага супротне стране.
„Наш положај је тежак, а највише погађа то што су чланови породица погинулих бораца и даље незапослени и стамбено незбринути те не могу да остваре то право још увијек“, рекао је Симикић додајући да увелико раде на побољшању положаја демобилисаних бораца ВРС.
Парастосу су у МЗ Крбети присуствовали чланови породица погинулих бораца, представници српских удружења проистеклих из посљедњег рата, те представници политичких странака из реда српског народа.
Svi članci objavljeni na internet stranici Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo su vlasništvo redakcije. Radio Brčko dopušta ograničeno i povremeno prenošenje članaka sa svoje internet stranice u drugim medijima. Drugi mediji smiju prenijeti informacije iz pojedinih članaka sa Internet stranice Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo kao kratku vijest od najviše četiri reda (300 slovnih znakova), uz obavezno navođenje izvora (Radio Brčko), pri čemu su on-line izdanja dužna objaviti link na originalni tekst na web stranicu radiobrcko.ba, ukoliko s uredništvom portala nije postignut dogovor o drugačijim uslovima. Radio Brčko je odlučan u nastojanju da zaštiti svoje intelektualno vlasništvo i rad svojih autora. Ukoliko se bilo koji dio teksta ili informacija iz teksta objavljenog na internet stranici www.radiobrcko.ba prenese suprotno ovim pravilima, protiv prekršioca će biti pokrenut pravni postupak pred Osnovnim sudom Brčko distrikta. Za detaljnije informacije o uslovima korištenja kliknite na
USLOVI KORIŠTENJA.