Гранична полиција БиХ регистровала је у првој половини ове године 955 странаца којима није дозвољен улазак у земљу на основу Закона о странцима, што је у поређењу са истим периодом лани повећање за 348 лица или 57,33 одсто, речено је Срни у Граничној полицији.
У извјештајном периоду, улазак је одбијен за држављане 44 земље и два лица из категорије избјеглице, према Конвенцији из 1951. године. Највише одбијених улазака странцима забиљежено је код Турака – 579 и носилаца путне исправе самопроглашеног Косова 155.
Улазак у БиХ држављанима Турске одбијан је због немогућности доказивања сврхе намјераваног боравка и непосједовања довољно средстава за издржавање, носиоцима путне исправе самопроглашеног Косова, углавном због непосједовања важеће путне исправе и због непосједовања визе, а држављанима Хрватске због непосједовања важеће путне исправе.
Међу држављанима сусједних земаља било је одбијених улазака у БиХ, и то из Хрватске 26, Србије седам и Црне Горе девет, што износи 42 лица или 4,40 одсто од броја одбијених улазака у БиХ.
Према прегледу одбијених улазака, на граници БиХ са Србијом заустављено је 350 странаца, са Хрватском 206 и Црном Гором 160, док их је у воденом саобраћају откривено 239.
За 428 лица или 44,82 одсто одбијен је улазак у БиХ због немогућност доказивања сврхе намјераваног боравка, а за 167 странаца или 17,5 одсто због непосједовања довољно средстава за издржавање.
Непосједовање визе за улазак, боравак, прелазак преко територије БиХ или одобрење боравка прописано законом разлог је забране уласка за 149 лица или 15,6 одсто.
Улазак у БиХ одбијен је и за 135 лица или 14,1 одсто због непосједовања важеће путне исправе, а за њих 32 или 3,4 одсто разлог је поништена или укинута виза на уласку у БиХ, док је за 18 странаца или 1,9 одсто постојала забрана уласка у БиХ, а за 10 лица или 1,05 одсто фалсификовање путне исправе.
Извор: СРНА
Svi članci objavljeni na internet stranici Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo su vlasništvo redakcije. Radio Brčko dopušta ograničeno i povremeno prenošenje članaka sa svoje internet stranice u drugim medijima. Drugi mediji smiju prenijeti informacije iz pojedinih članaka sa Internet stranice Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo kao kratku vijest od najviše četiri reda (300 slovnih znakova), uz obavezno navođenje izvora (Radio Brčko), pri čemu su on-line izdanja dužna objaviti link na originalni tekst na web stranicu radiobrcko.ba, ukoliko s uredništvom portala nije postignut dogovor o drugačijim uslovima. Radio Brčko je odlučan u nastojanju da zaštiti svoje intelektualno vlasništvo i rad svojih autora. Ukoliko se bilo koji dio teksta ili informacija iz teksta objavljenog na internet stranici www.radiobrcko.ba prenese suprotno ovim pravilima, protiv prekršioca će biti pokrenut pravni postupak pred Osnovnim sudom Brčko distrikta. Za detaljnije informacije o uslovima korištenja kliknite na
USLOVI KORIŠTENJA.