Sport

Sužbene osobe režirale pobjedu ŽRK Mire protiv rukometašica Jedinstva

U 18. kolu Premijer lige rukometašica BiH u Prijedoru je odigrana utakmica ŽRK Mira i ŽRK Jedinstvo. Bila je ovo borba za peto mjesto na tablici ova dva kluba. U završnici utakmice u 55 minuti na semaforu 25 : 25. Što se dogodilo da je Mira pobijedila 27 : 26 detalje su iznijele rukometašice Jedinstva u Brčkom.

„Teško je riječima opisati naše veliko razočarenje nakon izgubljene utakmice u Prijedoru, jer je izgubljena zbog suđenja a ne zbog naše loše igre. Znale smo koliko je važno da pobijedimo i da samo pobjedom možemo završiti na petoj poziciji Premijer lige BiH te da nam je ŽRK Mira glavni konkurent za tu poziciju. Sa Mirom uvijek odigramo dobru utakmicu. Nikada se ne zna ko će pobijediti, nekada smo to mi nekada oni. U prvom dijelu prvenstva smo ih pobijedili, a onda smo u februaru u Kup utakmici u Prijedoru izgubili. Ovaj put smo jako dobro igrali i napad i obranu. Poraz je teško pao samo zato što je sudijski par Marić/Bošnjak zajedno sa delegatom
Rakar odigrao ključnu ulogu u našem porazu. Naime bilo je mnogo spornih odluka koje su bile na našu štetu međutim ono što je sigurno imalo najveći utjecaj na ishod utakmice je nedosuđen sedmerac i isključenje na dva minuta protivnice koja je spriječila direktan kontranapad našeg krila u 55. minuti pri rezultatu 25:25. U tom trenutku ekipa Mire je već imala isključenog jednog igrača još 17 sekundi a sa penalom za nas, dakle zicerom za prednost u nastavku utakmice kao i sa igračem više u naredne dvije minute mi bismo imali daleko veće
šanse da utakmicu završimo pobjedom. Mnogo puta smo doživjeli nepravdu na rukometnom terenu,
nažalost svaki put jednako boli. Mi smo ostavili srce na terenu i čistog obraza smo izašli sa terena čime se ne mogu pohvaliti delegat niti sudijski par. To je veliki poraz za ženski rukomet i za sport uopće u BiH.“

Za ŽRK Jedinstvo Brčko su igrale i postigle golove: Zenaida Avdić, Marijana Sorak 5, Samra Rendić 6, Jelena Lukić 3, Gordana Erić, Katarina Petrović, Damljanka Bošnjak 1, Ivana Nedić, Ivana Vujić, Ajla Alikadić 4 i Sanja Katić 7. Trener: Zoran Milunović.