RNU "Radio Brčko" Brčko distrikt BiH
Svijet

Леђеро: НАТО извршио “тихо свирепо убиство” осиромашеним уранијумом

Италијан Доменико Леђеро, који се годинама бори да докаже истину о посљедицама осиромашеног уранијума из НАТО бомби, рекао је да је НАТО извршио “тихо свирепо убиство” осиромашеним уранијумом и да ће Србији уступити доказе о томе, као и да има утисак да се у БиХ, гдје су бомбардовани Срби, то маскира.

“Причаћу у Србији, ако ме позову, опширно и детаљно. Поседујем податке о свему. И о ситуацији у БиХ гдје су живели Срби, о томе како су бомбардовни Хаџићи након чега је преминуо већи број становника те општине. Изнијећу да је бомбардована српска територија у БиХ, пошто имам утисак да се у БиХ то маскира ради одређених интереса”, рекао је Леђеро.

Леђеро, који је један од оснивача организације “Војна опсерваторија” у Одјељењу италијанске одбране, рекао је за “Вечерње новости” да ће Србији уступити комплетну документацију о НАТО-у коју је сакупио.

“Стојим апсолутно на располагању Србији и желим да помогнем да се то и докаже”, рекао је Леђеро, који се годинама бори да докаже истину о посљедицама коришћења осиромашеног уранијума на здравље војника у свјетским мисијама.

Он је рекао да посједује доказе да су САД саопштиле прије више година НАТО-у каква је опасност по војнике осиромашени уранијум, али да је НАТО скривао опасност од ефеката осиромашеног уранијума.

“Зашто су амерички војници на Косову имали специјалну заштиту, а италијански нису?”, упитао је он.

Леђеро је навео да су италијански војници имали голе руке и чудили су се Американцима зашто су тако опремљени.

“Зато што им је било саопштено какве су посљедице по здравље од таквог оружја”, додао је он.

Леђеро је рекао да се за ефекте и штетна дејства осиромашеног уранијума зна још 1990. године и рата у Ираку, али да се све то скривало.

Извор: http://www.srna.rs/

Svi članci objavljeni na internet stranici Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo su vlasništvo redakcije. Radio Brčko dopušta ograničeno i povremeno prenošenje članaka sa svoje internet stranice u drugim medijima. Drugi mediji smiju prenijeti informacije iz pojedinih članaka sa Internet stranice Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo kao kratku vijest od najviše četiri reda (300 slovnih znakova), uz obavezno navođenje izvora (Radio Brčko), pri čemu su on-line izdanja dužna objaviti link na originalni tekst na web stranicu radiobrcko.ba, ukoliko s uredništvom portala nije postignut dogovor o drugačijim uslovima. Radio Brčko je odlučan u nastojanju da zaštiti svoje intelektualno vlasništvo i rad svojih autora. Ukoliko se bilo koji dio teksta ili informacija iz teksta objavljenog na internet stranici www.radiobrcko.ba prenese suprotno ovim pravilima, protiv prekršioca će biti pokrenut pravni postupak pred Osnovnim sudom Brčko distrikta. Za detaljnije informacije o uslovima korištenja kliknite na USLOVI KORIŠTENJA.