Државе хитно треба да се позабаве проблемом препуњености аеродрома пошто број међународних путника расте, али треба да буду опрезне када је ријеч о ангажовању приватног сектора, саопштила је данас индустријска група ИАТА.
Процјењује се да ће број авионских путника до 2036. године порасти на 7,8 милијарди, а инфраструктура попут аеродрома и система контроле ваздушног саобраћаја не прате тај темпо, наводи се у саопштењу.
Поједини велики аеродроми покушали су ријеше ову кризу давањем специфичних оперативних права авио-превозницима у појединим периодима.
Шеф ИАТА-е Александре де Жунијак рекао је на годишњем састанку организације у Сиднеју да и даље постоји потреба за новим аеродромима.
Он је упозорио да не треба да се врши приватизација аеродрома и упозорио да у пракси такво рјешење “није испунило очекивања” и да многи превозници имају лоша искуства.
Жунијак је додао да и путници осјећају да постоји проблем и да је истраживање показало да су пет од шест најбоље оцијењених аеродрома у свијету јавни.
“Приватни аеродроми су дефинитивно скупљи. Али постоје мале разлике у ефикасности или нивоима инвестиција у поређењу са аеродромима који су у јавним рукама”, рекао је шеф ИАТА-е.
Извор: http://www.srna.rs/
Svi članci objavljeni na internet stranici Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo su vlasništvo redakcije. Radio Brčko dopušta ograničeno i povremeno prenošenje članaka sa svoje internet stranice u drugim medijima. Drugi mediji smiju prenijeti informacije iz pojedinih članaka sa Internet stranice Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo kao kratku vijest od najviše četiri reda (300 slovnih znakova), uz obavezno navođenje izvora (Radio Brčko), pri čemu su on-line izdanja dužna objaviti link na originalni tekst na web stranicu radiobrcko.ba, ukoliko s uredništvom portala nije postignut dogovor o drugačijim uslovima. Radio Brčko je odlučan u nastojanju da zaštiti svoje intelektualno vlasništvo i rad svojih autora. Ukoliko se bilo koji dio teksta ili informacija iz teksta objavljenog na internet stranici www.radiobrcko.ba prenese suprotno ovim pravilima, protiv prekršioca će biti pokrenut pravni postupak pred Osnovnim sudom Brčko distrikta. Za detaljnije informacije o uslovima korištenja kliknite na
USLOVI KORIŠTENJA.
