Uloženi trud brčanskih poljoprivrednih proizvođača u sjetvene radove na parcelama pod kukuruzom koje u ataru Distrikta, zauzimaju oko 5.000 hektara, gotovo da su bez ikakvog pozitivnog efekta.
„Ekstremno visoke temperature i minuli mjeseci bez ozbiljnih kišnih padavina, gotovo u potpunosti su spalili usjeve pod kukuruzom. Može se slobodno reći da je šteta 100 procentna, te da se graniči sa posljedicama elementarne nepogode, jer osim minimalnih količina koje samo donekle možemo iskoristiti za silažu, sve ostalo je ne upotrebljivo“, kaže predsjednik Udruženja poljoprivrednika „Sava“ BrezovoPolje-Selo Drago Novaković, dodajući da imaju namjeru sastati se sa šefom resornog odjeljenja brčanske Vlade kako bi mu detaljno izložili situaciju na terenu, kada je riječ o kukuruzu, ukazavši na štetu koju su prouzrokovale vremenske prilike, u pokušaju da se iznađu zajednička rješenja kako bi brčanski poljoprivredni proizvođači lakše prevazišli nastalu situaciju.
Svi članci objavljeni na internet stranici Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo su vlasništvo redakcije. Radio Brčko dopušta ograničeno i povremeno prenošenje članaka sa svoje internet stranice u drugim medijima. Drugi mediji smiju prenijeti informacije iz pojedinih članaka sa Internet stranice Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo kao kratku vijest od najviše četiri reda (300 slovnih znakova), uz obavezno navođenje izvora (Radio Brčko), pri čemu su on-line izdanja dužna objaviti link na originalni tekst na web stranicu radiobrcko.ba, ukoliko s uredništvom portala nije postignut dogovor o drugačijim uslovima. Radio Brčko je odlučan u nastojanju da zaštiti svoje intelektualno vlasništvo i rad svojih autora. Ukoliko se bilo koji dio teksta ili informacija iz teksta objavljenog na internet stranici www.radiobrcko.ba prenese suprotno ovim pravilima, protiv prekršioca će biti pokrenut pravni postupak pred Osnovnim sudom Brčko distrikta. Za detaljnije informacije o uslovima korištenja kliknite na
USLOVI KORIŠTENJA.
