RNU "Radio Brčko" Brčko distrikt BiH
BrčkoSport

Брчко: Одржан девeти васкршњи турнир у футсалу

У организацији Удружења спортских ветерана „Рекреативци Брчко“, протеклог викенда на стадиону Блатуша одржан је девети једнодневни васкршњи турнир у футсалу, који је окупио шест екипа из региона.

Поред домаћина, на турниру су учествовале екипе „Шишарка“ из Бијељине, „Апатин“ из Србије, „Приједор“, као и брчански „Омладинац“ и „Сениори“ из Румуније.

Фото: Анђелка Ђурић

Највише успјеха имала је екипа „Сениори“ из Румуније, која је освојила прво мјесто. Друго мјесто припало је екипи „Приједор“, док је треће мјесто освојио „Апатин“.

Турнир је отворио шеф Одјељења за привредни развој, спорт и културу Владе Брчко дистрикта Срђан Блажић, који је нагласио значај оваквих догађаја.

„Прије свега, ово је спортско дружење које окупља људе добре воље и љубитеље спорта. Наставићемо да подржавамо овакве активности јер доприносе повезивању људи и размјени искустава, што је важно и за развој спорта у Брчко дистрикту“, поручио је Блажић.

Предсједник побједничке екипе „Сениори“ из Румуније, Слободан Ловренски, истакао је да им је ово први долазак у Брчко.

„Први пут смо овдје и одушевљени смо организацијом и гостопримством. Захваљујемо домаћинима на позиву – све је било на високом нивоу. Овакви турнири показују да спорт повезује људе“, рекао је Ловренски.

Он је додао да је њихово удружење релативно младо, али да већ имају планове за даљу сарадњу и узвратне сусрете.

Радован Миладиновић из Удружења рекреативаца „Апатин“, чија је екипа освојила треће мјесто, нагласио је да им ово није прво учешће.

„Ово нам је трећи пут да учествујемо на турниру у Брчком и увијек се радо одазовемо позиву наших пријатеља. Турнир је добро организован, а дружење након утакмица је оно што га чини посебним“, казао је Миладиновић.

Предсједник Удружења ветерана „Шишарка“ из Бијељине Жељко Милић истакао је да њихова екипа редовно учествује на овом догађају.

„Ово нам је један од омиљених турнира. Током године обиђемо велики број оваквих окупљања, али се у Брчко увијек радо враћамо. За нас ветеране, фудбал је прије свега дружење“, поручио је Милић.

Васкршњи турнир у футсалу у Брчком још једном је потврдио да спорт, поред такмичарског духа, има и важну улогу у повезивању људи и јачању пријатељства у региону.

Svi članci objavljeni na internet stranici Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo su vlasništvo redakcije. Radio Brčko dopušta ograničeno i povremeno prenošenje članaka sa svoje internet stranice u drugim medijima. Drugi mediji smiju prenijeti informacije iz pojedinih članaka sa Internet stranice Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo kao kratku vijest od najviše četiri reda (300 slovnih znakova), uz obavezno navođenje izvora (Radio Brčko), pri čemu su on-line izdanja dužna objaviti link na originalni tekst na web stranicu radiobrcko.ba, ukoliko s uredništvom portala nije postignut dogovor o drugačijim uslovima. Radio Brčko je odlučan u nastojanju da zaštiti svoje intelektualno vlasništvo i rad svojih autora. Ukoliko se bilo koji dio teksta ili informacija iz teksta objavljenog na internet stranici www.radiobrcko.ba prenese suprotno ovim pravilima, protiv prekršioca će biti pokrenut pravni postupak pred Osnovnim sudom Brčko distrikta. Za detaljnije informacije o uslovima korištenja kliknite na USLOVI KORIŠTENJA.

Ostavite komentar

*