RNU "Radio Brčko" Brčko distrikt BiH
BrčkoSport

Брчко: Одржана “Прољећна бициклијада”

Фото: Радио Брчко

На брчанском излетишту Фицибајер је данас одржана “Прољећна бициклијада” спортско-рекреативна манифестација која је окупила велики број љубитеља двоточкаша свих генерација, потврђујући да бициклизам у овом граду биљежи све веће интересовање.

Догађај је организовао Бициклистички клуб Свети Николај, а према ријечима предсједника клуба Дејана Манасијевића, циљ манифестације био је да означи почетак нове бициклистичке сезоне и додатно промовише здрав начин живота.

Фото: Радио Брчко

„Моје колеге и чланови клуба организовали су ову бициклијаду. Сваке године настојимо да уприличимо овакав догађај. Ово је сада прољећна бициклијада, реализована уз подршку Одјељења за привредни развој, спорт и културу Владе Брчко дистрикта. Због каснијег одобравања средстава прошле године нисмо успјели организовати догађај, па смо ове године одлучили да на овај начин отворимо сезону“, истакао је Манасијевић.

Фото: Радио Брчко

Он је додао да је одзив учесника премашио очекивања организатора.

„Прилично сам изненађен одзивом. Имамо десетак до петнаест гостију из Жупање, из Бициклистичког клуба ‘Котур’, као и велики број учесника из Брчког, Лопара и околних мјеста. Укупно је учествовало око150 бициклиста“, рекао је Манасијевић.

У оквиру бициклијаде организоване су двије вожње, укључујући полигон за најмлађе учеснике, а све је протекло без већих проблема и у позитивној атмосфери.

Фото: Радио Брчко

Посебну вриједност догађају дала је разноликост учесника – од најмлађих, који имају свега четири године, до најстаријих учесника старости око 60 година, што додатно потврђује да је бициклизам спорт за све генерације.

Прољећна бициклијада још једном је показала да Брчко има снажан потенцијал за развој рекреативног и спортског бициклизма, али и за организацију догађаја који окупљају заједницу и промовишу здраве стилове живота.

Svi članci objavljeni na internet stranici Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo su vlasništvo redakcije. Radio Brčko dopušta ograničeno i povremeno prenošenje članaka sa svoje internet stranice u drugim medijima. Drugi mediji smiju prenijeti informacije iz pojedinih članaka sa Internet stranice Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo kao kratku vijest od najviše četiri reda (300 slovnih znakova), uz obavezno navođenje izvora (Radio Brčko), pri čemu su on-line izdanja dužna objaviti link na originalni tekst na web stranicu radiobrcko.ba, ukoliko s uredništvom portala nije postignut dogovor o drugačijim uslovima. Radio Brčko je odlučan u nastojanju da zaštiti svoje intelektualno vlasništvo i rad svojih autora. Ukoliko se bilo koji dio teksta ili informacija iz teksta objavljenog na internet stranici www.radiobrcko.ba prenese suprotno ovim pravilima, protiv prekršioca će biti pokrenut pravni postupak pred Osnovnim sudom Brčko distrikta. Za detaljnije informacije o uslovima korištenja kliknite na USLOVI KORIŠTENJA.

Related posts

Učešće na Biciklijadi u Maoči uzelo preko stotinu mladih

Sandra Živković

Biciklijada Ćirinom prugom od Mostara do Počitelja okupila stotine biciklista iz BiH i regije

Radio Brčko

Održana Četvrta biciklijada na relaciji Maoča-Gornji Rahić-Maoča

Radio Brčko

Ostavite komentar

*