Prema riječima nadležnih u Inspektoratu Brčko distrikta kvalitet tečnog goriva na benzinskim pumpama u Brčko distriktu je dobar. Kontrole goriva vrše se tokom cijele godine uz asistenciju stručnih tijela za analizu kvalitete tečnih goriva.
Anto Jurić, termoenergetski inspektor u Inspektoratu naveo je da je za vrijeme ljetnog perioda u Brčko distriktu izvršena kontrola oko 40 benzinskih pumpi a na samo jednoj pumpi uočeno je gorivo koje ne zadovoljava zakonom propisane standarde.

„Na području Brčko distrikta, na svim pumpama, kvalitet goriva je zadovoljavajući. Upravo je završena ljetna sezona, koja je trajala od 1. maja do 30.septembra, gdje su uzeti svi uzorci na svim benzinskim pumpama koji su u opticaju, to jest u prodaji. Trenutno stanje je zadovoljavajuće. Samo je jedna od 37 koliko je benzinski pumpi u Brčko distriktu imala neispravno gorivo, i hajmo reći pod navodnicima „to je palo“, nije zadovoljavalo propisane kriterije Pravilnika o kvaliteti tečnih naftnih goriva“, pojasnio je Jurić.
Jurić je napomenuo da na području Brčko distrikta nadzor kontrole tečnog goriva na benzinskim pumpama vrše inspekcijska tijela u koordinaciji sa njim. Kontrole goriva u Distriktu vrše se po propisanoj inspekcijskoj proceduri, pojasnio je on.
„Kazna za nezadovoljavajući propisani kvalitet tečnog goriva, za firmu je 20.000 KM, a za odgovorne lice je 5.000 KM“, precizirao je Jurić. On je na kraju podvukao da je kvalitet tečnih goriva koja se toče na benzinskim pumpama u Brčko distriktu na zadovoljavajućem nivou i da je kvalitet goriva koje se pregleda i na samoj državnoj granici prilikom ulaska u Bosnu I Hercegovinu dobar.
Ovo je svakako dobra vijest kako za građane Brčko distrikta, tako i za one koji prolaze kroz ovo veoma frekventno saobraćajno područje.
Svi članci objavljeni na internet stranici Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo su vlasništvo redakcije. Radio Brčko dopušta ograničeno i povremeno prenošenje članaka sa svoje internet stranice u drugim medijima. Drugi mediji smiju prenijeti informacije iz pojedinih članaka sa Internet stranice Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo kao kratku vijest od najviše četiri reda (300 slovnih znakova), uz obavezno navođenje izvora (Radio Brčko), pri čemu su on-line izdanja dužna objaviti link na originalni tekst na web stranicu radiobrcko.ba, ukoliko s uredništvom portala nije postignut dogovor o drugačijim uslovima. Radio Brčko je odlučan u nastojanju da zaštiti svoje intelektualno vlasništvo i rad svojih autora. Ukoliko se bilo koji dio teksta ili informacija iz teksta objavljenog na internet stranici www.radiobrcko.ba prenese suprotno ovim pravilima, protiv prekršioca će biti pokrenut pravni postupak pred Osnovnim sudom Brčko distrikta. Za detaljnije informacije o uslovima korištenja kliknite na
USLOVI KORIŠTENJA.
