Brčansko Udruženje građana „Vjera i nada“ potpisalo je Memorandum s ovdašnjim Zavodom za zapošljavanje, te Crvenim krstom o formiranju, te arhiviranju baze podataka osoba sa invaliditetom i osoba s poteškoćama u razvoju na području Distrikta.
Najkonkretnija realizacija potpisanog Memoranduma startuje od naredne sedmice.
„Sve činimo kao partneri unutar projekta Socio – ekonomske inkluzije u Brčkom, a pod sloganom „Vidljivi za sistem“”, ističe predsjednica Udruženja Nataša Damjanović, dodajući da će urađena evidencija biti precizno evidentirana i dograđivana od strane Zavoda za zapošljavanje, a svakako u skladu sa Zakonom o zaštiti ličnih podataka, te onom o zapošljavanju osoba sa invaliditetom u Distriktu.
Konkretne aktivnosti u pogledu realizacije potpisanog Memoranduma startovat će od naredne sedmice. Svakako da će u ovom kontekstu više nego dobro doći i iskustvo već postojećih programa sličnih evidencija koje vodi brčanski Crveni krst.
„U tom smislu jako nam je važno da možemo koristiti sve neophodne kapacitete, kao i iskustva i Crvenog krsta Distrikta, tim prije jer podaci koji će biti arhivirani u bazi, pored imena osobe sa invaliditetom, te šifre oboljenja, sadržavat će još i finansijska primanja koja takva osoba ima, potom nivo stručne spreme, kao i adresu prebivališta“, precizirala je Damjanović, iskazavši uvjerenje da bi cijeli sistem mogao biti u funkciji najkasnije u prvoj polovini naredne godine.
Inače, neslužbene procjene govore da u Distriktu ima između 500 i 700 osoba koje bi trebala obuhvatiti navedena evidencija.
Svi članci objavljeni na internet stranici Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo su vlasništvo redakcije. Radio Brčko dopušta ograničeno i povremeno prenošenje članaka sa svoje internet stranice u drugim medijima. Drugi mediji smiju prenijeti informacije iz pojedinih članaka sa Internet stranice Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo kao kratku vijest od najviše četiri reda (300 slovnih znakova), uz obavezno navođenje izvora (Radio Brčko), pri čemu su on-line izdanja dužna objaviti link na originalni tekst na web stranicu radiobrcko.ba, ukoliko s uredništvom portala nije postignut dogovor o drugačijim uslovima. Radio Brčko je odlučan u nastojanju da zaštiti svoje intelektualno vlasništvo i rad svojih autora. Ukoliko se bilo koji dio teksta ili informacija iz teksta objavljenog na internet stranici www.radiobrcko.ba prenese suprotno ovim pravilima, protiv prekršioca će biti pokrenut pravni postupak pred Osnovnim sudom Brčko distrikta. Za detaljnije informacije o uslovima korištenja kliknite na
USLOVI KORIŠTENJA.
