RNU "Radio Brčko" Brčko distrikt BiH
Brčko

Brčko: Uskoro završetak radova i puštanje u saobraćaj kružne raskrsnice „Merkur“

U toku je završna faza izvođenja radova na izgradnji kružne raskrsnice „Merkur“ kod Zavoda za zapošljavanje Brčko distrikta BiH, za čiju je realizaciju obezbijeđeno ukupno 665.000 KM. Rok za završetak radova i puštanje raskrsnice u saobraćaj bio je predviđen za 1. juni ove godine, ali će zbog kišnih padavina te aktivnosti biti prolongirane nekoliko dana.

„Plan je bio da se još ranije zatvori ulica Fra Šimuna Filipovića od pravca Klanca. Međutim, izvođači radova i investitori preuzeli su na sebe teret, te su radili u otežanim okolnostima kako bi se saobraćaj ipak nesmetano odvijao. U narednim danima bit će uvedena totalna obustava saobraćaja u trajanju od osam do deset dana zbog čega se građani mole za strpljenje i razumijevanje. Radovi na asfaltiranju su trebali početi danas, ali su zbog obilnih kišnih padavina morali biti odloženi.  S obzirom na to da se prema vremenskoj prognozi kiša očekuje i narednih dana, to će vjerovatno uzrokovati dodatna prolongiranja”, istakao je  voditelj projekta za izgradnju puteva u JP “Putevi Brčko” Bojan Delić.

Nakon završetka radova na kružnoj raskrsnici „Merkur“, pristupiti će se izgradnji kružne raskrsnice na Klancu koja je površinski veća, a za koju su planirana sredstva u iznosu od oko 869.000 KM.

Prema riječima Delića, prednost kružnih raskrsnica u odnosu na semaforizovane leži prvenstveno u bezbjednosti učesnika u saobraćaju. Statistike pokazuju da su nezgode na kružnim raskrsnicama izuzetno rijetke, a i kada se dese, uglavnom nemaju teže posljedice po vozače i pješake.

Svi članci objavljeni na internet stranici Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo su vlasništvo redakcije. Radio Brčko dopušta ograničeno i povremeno prenošenje članaka sa svoje internet stranice u drugim medijima. Drugi mediji smiju prenijeti informacije iz pojedinih članaka sa Internet stranice Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo kao kratku vijest od najviše četiri reda (300 slovnih znakova), uz obavezno navođenje izvora (Radio Brčko), pri čemu su on-line izdanja dužna objaviti link na originalni tekst na web stranicu radiobrcko.ba, ukoliko s uredništvom portala nije postignut dogovor o drugačijim uslovima. Radio Brčko je odlučan u nastojanju da zaštiti svoje intelektualno vlasništvo i rad svojih autora. Ukoliko se bilo koji dio teksta ili informacija iz teksta objavljenog na internet stranici www.radiobrcko.ba prenese suprotno ovim pravilima, protiv prekršioca će biti pokrenut pravni postupak pred Osnovnim sudom Brčko distrikta. Za detaljnije informacije o uslovima korištenja kliknite na USLOVI KORIŠTENJA.