RNU "Radio Brčko" Brčko distrikt BiH
BrčkoSport

ОК „Темпо“ Ражљево наставља Премијер лигу гостовањем код ОК „Напредак“ из Оџака

Након паузе у шампионату, одбојкаши „Темпа“ из Ражљева код Брчког настављају такмичење у Премијер лиги БиХ. У оквиру 13. кола, које се игра сутра, очекује их изузетно захтјевно гостовање код првопласиране екипе првенства, ОК „Напредак“ из Оџака.

Тренер ОК „Темпо“ Бојан Новокмет истакао је да његову екипу очекује тежак меч против квалитетног и искусног противника, али да су играчи мотивисани да пруже максимум и наставе борбу за што бољи пласман у наставку сезоне.

„Сутра почиње лигашки дио сезоне, за који смо се припремали и тренирали. Нажалост, дошло је до паузе, а ми смо прије ње остварили три везане побједе, тако да ћемо видјети како ће све изгледати. Гостујемо шампионској екипи Оџака, која је и прошле године освојила титулу, а и ове сезоне држи прво мјесто на табели“, рекао је Новокмет.

Према његовим ријечима, утакмица у Оџаку послужиће као провјера тренутне форме, док ће у наредним колима „Темпо“ тражити бодове и побједе.

„Већ наредног викенда играмо против Илиџе, а потом нас очекује утакмица на домаћем терену у Ражљеву. Овом приликом позивам публику да нас подржи. Навијачи су нас и током новогодишњих празника сјајно бодрили, сала је била испуњена и надам се да ћемо тако наставити и у овој години“, додао је тренер „Темпа“.

Када је ријеч о играчком кадру, Новокмет истиче да екипа има великих проблема са повредама.

„Нажалост, остали смо без Милоша Ћулибрка, нашег првог средњег блокера. Повриједио је кољено и мораће на операцију. Надамо се његовом успјешном опоравку и повратку наредне сезоне“, навео је он.

Новокмет је нагласио да је клуб већ испунио дио постављених циљева, али да амбиције остају високе.

„Желимо да сезону завршимо на петом или шестом мјесту и да ова година буде најуспјешнија у историји клуба“, истакао је Новокмет.

Прелазни рок завршен је крајем децембра, а екипа је, како каже тренер, комплетирана на свим позицијама.

„Урадили смо све што је било у нашој моћи у складу са финансијама. Захваљујем се градоначелнику, Скупштини и Влади Брчко дистрикта на подршци“, поручио је Новокмет.

Говорећи о конкуренцији, истакао је да је лига ове сезоне изузетно јака.

„Оџак је дефинитивно једна од двије најбоље екипе, посебно у игри на мрежи. Уз њих, ту су и Домаљевац, Босна Сарајево и Модрича. У те клубове уложена су знатно већа финансијска средства него код нас, али смо ове сезоне побјеђивали Босну, Сарајево и Модричу. Против Какња и Оџака нисмо имали много шанси, али се надамо да ћемо сутра пружити добар отпор и узети онолико колико заслужимо”, појаснио је Новокмет.

Екипа ОК „Темпо“ тренутно заузима седмо мјесто на табели са девет освојених бодова, у конкуренцији девет клубова Премијер лиге БиХ.

Svi članci objavljeni na internet stranici Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo su vlasništvo redakcije. Radio Brčko dopušta ograničeno i povremeno prenošenje članaka sa svoje internet stranice u drugim medijima. Drugi mediji smiju prenijeti informacije iz pojedinih članaka sa Internet stranice Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo kao kratku vijest od najviše četiri reda (300 slovnih znakova), uz obavezno navođenje izvora (Radio Brčko), pri čemu su on-line izdanja dužna objaviti link na originalni tekst na web stranicu radiobrcko.ba, ukoliko s uredništvom portala nije postignut dogovor o drugačijim uslovima. Radio Brčko je odlučan u nastojanju da zaštiti svoje intelektualno vlasništvo i rad svojih autora. Ukoliko se bilo koji dio teksta ili informacija iz teksta objavljenog na internet stranici www.radiobrcko.ba prenese suprotno ovim pravilima, protiv prekršioca će biti pokrenut pravni postupak pred Osnovnim sudom Brčko distrikta. Za detaljnije informacije o uslovima korištenja kliknite na USLOVI KORIŠTENJA.