RNU "Radio Brčko" Brčko distrikt BiH
Brčko

Policija Brčko: Razbojništvo, krađe i pet saobraćajnih nezgoda tokom proteklog vikenda

Foto: Radio Brčko

KRIMINALITET:

-U navedenom vremenskom periodu na prostoru Brčko distrikta BiH zabilježeno je šest krivičnih djela i to: jedna “Krađa” iz člana 280. stav (1), dvije “Teške krađe” iz člana 281., jedno krivično djelo “Oduzimanje tuđe pokretnine” iz člana 285., jedno krivično djelo “Razbojništvo” iz člana 283. stav (1), zatim “Oštećenje tuđe stvari” iz člana 287. stav (1) Krivičnog zakona Brčko distrikta BiH. Iz prethodnog perioda jedan događaj naknadno je okvalifikovan kao krivično djelo “Teška tjelesna povreda” iz člana 169., a u vezi sa članom 28. Krivičnog zakona Brčko distrkta BiH.

-Izdvajamo događaj od dana 20.06.2026. godine kada je Policiji u 03.59 sati anonimno prijavljeno da je uočeno nepoznato muško lice koje je povrijeđeno i krvari u blizini jedne benzinske pumpe u ulici Sarajevska. Odmah nakon prijave policijski službenici su izašli na lice mjesta, te potvrdili navode prijave, a povrijeđeno lice rođeno 1968. godine je prije njihovog dolaska vozilom Službe hitne medicinske pomoći preveženo u Urgentni centar, gdje mu je dežurni ljekar konstatovao da je zadobio lake tjelesne povrede. Na licu mjesta je izvršen uviđaj i utvrđeno da postoji osnov sumnje da je počinjeno krivično djelo “Razbojništvo” iz člana 283. stav (1) Krivičnog zakona Brčko distrikta BiH, a o svemu je obaviješten dežurni tužilac Tužilaštva Brčko distrikta BiH.

JAVNI RED I MIR:

-U izvještajnom periodu zabilježena su dva događaja narušavanja javnog reda i mira, u okviru kojih su za četiri lica rođena 1991.,2007., 1993. i 1988. godine izdati prekršajni nalozi zbog počinjenih prekršaja iz člana 5. “Učestvovanje i izazivanje tuče” Zakona o javonm redu i miru Brčko distrikta BiH.

SAOBRAĆAJ:

-Tokom navedenog perioda zabilježeno je ukupno pet saobraćajnih nezgoda.

-Policijski službenici Policije Brčko distrikta BiH su u navedenom vremenskom periodu prilikom kontrole isključili ukupno devet vozača i vozila. Od toga pet vozača koji su vozilima upravljali pod dejstvom alkohola, jednog jer je upravljao vozilom prije sticanja prava na upravljanje, dva koji su vozilima upravljali u vrijeme trajanja zabrane, te jednog zbog nepravilno smještenog tereta.

Izvor: Policija BD BiH

Svi članci objavljeni na internet stranici Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo su vlasništvo redakcije. Radio Brčko dopušta ograničeno i povremeno prenošenje članaka sa svoje internet stranice u drugim medijima. Drugi mediji smiju prenijeti informacije iz pojedinih članaka sa Internet stranice Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo kao kratku vijest od najviše četiri reda (300 slovnih znakova), uz obavezno navođenje izvora (Radio Brčko), pri čemu su on-line izdanja dužna objaviti link na originalni tekst na web stranicu radiobrcko.ba, ukoliko s uredništvom portala nije postignut dogovor o drugačijim uslovima. Radio Brčko je odlučan u nastojanju da zaštiti svoje intelektualno vlasništvo i rad svojih autora. Ukoliko se bilo koji dio teksta ili informacija iz teksta objavljenog na internet stranici www.radiobrcko.ba prenese suprotno ovim pravilima, protiv prekršioca će biti pokrenut pravni postupak pred Osnovnim sudom Brčko distrikta. Za detaljnije informacije o uslovima korištenja kliknite na USLOVI KORIŠTENJA.

Related posts

Tokom vikenda i proteklih praznika zabilježeno sedam saobraćajnih nezgoda u Distriktu

Radio Brčko

Brčko: Dvadesetogodišnjaku uručen prekršajni nalog zbog posjedovanja narkotičkih sredstava

Radio Brčko

Policija: Četiri saobraćajne nezgode u Brčkom, pijani vozač lišen slobode

Radio Brčko

Ostavite komentar

*