BrčkoSport

Premijer liga rukometašica BiH: Pobjeda ŽRK “Jedinstva” u Hrasnici i poraz u Brčkom

Rukometašice ŽRK Jedinstvo iz Brčkog poslije pet poraza u Premijer ligi BiH za žene slast pobjede su osjetile na gostovanju kod ŽRK Hrasnica 30:34. Golove su postigle: Mirjana Sorak 16, Sanja Katić 9, Irena Pajić 4, Jelena Lukić 2, po 1 Samra Redžić, Katarina Petrović i Maja Lancuški. Ohrabrene ovim  uspjehom u 7. kolu su u dvorani Ekonomske škole u Brčkom dočekale četverostrukog prvaka BiH HŽRK Grude.

Bez obzira na reputaciju gošći, domaće su povele 3:1 i držale rezultatski priključak na poluvremenu 11:17. Na poluvremenu smo snimili susret članova Olimpijskog komiteta BiH predsjednika Siniše Kisića i člana Kornelije Leko-Rajković, inače trenerice Gruda. U drugom poluvremenu Jedinstvo drži približan omjer golova do 15:18. Tada su se odlijepile Gruđanke i dobile utakmicu 27:38. Golove za domaću ekipu postigle su Marijana Sorak 11, Sanja Katić 5, Jelena Lukić 4, Samra Rendić i Maja Lancuški po 3 i Irena Pajić jedan. Već po tradiciji na kraju su za najbolje rukometašice utakmice proglašene Diana Pelivan iz HRŽK Grude i Irena Pajić iz ŽRK Jedinstvo Brčko. U 7. kolu očekivano zanimljivu utakmicu će igrati opet u Brčkom Jedinstvo i Ilidža dva kluba koja imaju po 3 boda na tablici.

Tekst i foto: Stjepan Bogutovac