BrčkoSport

Premijer ženska nogometna liga BiH: LOKOMOTIVA (Brčko) poražena od ISKRE (Bugojno)

Poslije prvenstvene stanke, zbog reprezentativnih obveza u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo, nastavljeno je prvenstvo u Premijer ženskoj ligi BiH. ŽFK “Lokomotiva” Brčko je u 7. kolu odigrao derbi sa ŽNK “Iskra” Bugojno na svom stadionu.

Bila je ovo važna utakmica za obje ekipe u borbi za bolju poziciju na tablici. Zaprijetile su prve Brčanke Nikolina Vasiljević kada je u 20. zatresla gredu, a u 35. minuti lijep pokušaj loba Marije Damjanović.

Minut kasnije u šansi se našla gostujuća kapetanica Naida Haračić koja puca pored okvira vrata Nikoline Todorović. Slađana Smiljanić je srušila u kaznenom prostoru i penal. Marija Damjanović šutira, brani Begić, na odbijenu loptu natrčava Smiljanić na mjestu je Begić koja odbija loptu u polje.

U 15-toj minuti Mujagić pogađa za 0 : 1 lopta kreće sa centra i u 16-toj Smiljanić je izjednačila na 1 : 1. Bojanić u 45-toj pogađa za 1 : 2. U nastavku u 48-oj minuti izjednačila je na 2 : 2 Marija Damjanović. U 76-toj Naida Haračić iz gužve postiže gol za pobjedu Iskre 2 : 3.

ŽFK “Lokomotiva” Brčko je imala u sastavu: Todorić, Šečić, Džanić, Mešanović, Trujić, Vujadin, Smiljanić, Zukić, Crnobrnja, Damjanović, Vasiljević, Vasić, Vidović, Gavrić, Fačić, Malinović, Dabić; treneri: Milorad Ilišković i Selma Omerović.

U 8. kolu ŽFK “Lokomotiva” Brčko, koja je četvrta sa 10 bodova, gostuje kod ŽFK Banja Luka, a koja je šesta sa šest bodova.

Tekst i slike: Stjepan Bogutovac