Bog piše po čudnim crtama ljudskoga života i nikad ne odustaje od čovjeka. Neumoran je u iskazivanju dobrote i ljubavi. To nam je vidljivo iz Isusovog života na zemlji, kada na različite načine pomaže čovjeku u njegovim tjelesnim i duhovnim potrebama: ozdravlja bolesne, oprašta grijehe. Na taj način je donosio svjetlo u tame ljudskih života.
No tu nije zastao. Otišao je korak dalje i svojom smrću na križu pobijedio je grijeh i smrt. Podario je čovjeku budućnost ispunjenu smislom i ohrabrenjem. Zato kršćanin proslavljajući svetkovinu Uskrsa očituje svoju vjeru i povezanost s Bogom, ali i zahvalnost za vječni život, jer je Isusovom smrću i uskrsnućem smrt pobijeđena.
U tom duhu svim kršćanima, posebice katolicima i pravoslavcima, čestitam svetkovinu Uskrsa i upućujem Bogu molitvu: Neka Uskrsli Isus uskrisi našu dobrotu i ljubav u svakodnevnom životu kako bismo postali živi svjedoci Isusova uskrsnuća donoseći svjetlo u tame ljudskih života.
Čestit i blagoslovljen Uskrs svim kršćanima uz riječi ohrabrenja i nade: Krist uskrsnu, aleluja!
Damir Ivanović, župnik i dekan
U nastavku možete poslušati Uskrsnu emisiju sa dekanom Brčanskog dekanata vlč. Damirom Ivanovićem:
Svi članci objavljeni na internet stranici Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo su vlasništvo redakcije. Radio Brčko dopušta ograničeno i povremeno prenošenje članaka sa svoje internet stranice u drugim medijima. Drugi mediji smiju prenijeti informacije iz pojedinih članaka sa Internet stranice Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo kao kratku vijest od najviše četiri reda (300 slovnih znakova), uz obavezno navođenje izvora (Radio Brčko), pri čemu su on-line izdanja dužna objaviti link na originalni tekst na web stranicu radiobrcko.ba, ukoliko s uredništvom portala nije postignut dogovor o drugačijim uslovima. Radio Brčko je odlučan u nastojanju da zaštiti svoje intelektualno vlasništvo i rad svojih autora. Ukoliko se bilo koji dio teksta ili informacija iz teksta objavljenog na internet stranici www.radiobrcko.ba prenese suprotno ovim pravilima, protiv prekršioca će biti pokrenut pravni postupak pred Osnovnim sudom Brčko distrikta. Za detaljnije informacije o uslovima korištenja kliknite na
USLOVI KORIŠTENJA.
