Његово преосвештенство епископ зворничко-тузлански Хризостом вечерас је у градској галерији отворио изложбу графика академског сликара Вељка Михајловића из Београда.
Поздрављајући бројне посјетиоце ове несвакидашње умјетничке вечери коју је извођењем пјесме “Тамо далеко” на почетку украсио хор “Свете Петке” који дјелује при истоименом храму у Грчици, владика Хризостом се бираним ријечим захвалио Михајловићу што ово изложбом покушава и успјева да анимира велики број људи да помогну обнови пирга Св.Василија на Светој Гори који је јако угрожен.
“ Наш Вељко је са Атоса донио ове графике како бисмо видјели манастир Светог Василије на обалама Егејског мора, који се налази у рушевном стању. Захваљујући љубави коју осјећа према овом метоху манастира Хиландар и напору који улаже већ су започели радови на обнови ове светиње” нагласио је епископ Хризостом.
Вељко Михајловић је обраћајући се посјетиоцима изложбе рекао да је још као дјечак прије 60 година долазио у Брчко гдје је проводио љетни распуст. Он је поновио да је манастир оштећен зубом времена.
“ Послије пожара, сав новац иде на обнову Хиландару тако да је запостављен овај манастир. Зтао сам ја кренуо у акцију Иово је мој допринос да покушамо да скупимо новац да се овај манастир обнови”истакао је академски сликар Вељко Михајловић.
Отварању изложбе на којој је изложено око 50 графика са моривима манастира Св. Василије присуствовао је и предсједник брчанске Скупштине Ђорђа Којић.
Svi članci objavljeni na internet stranici Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo su vlasništvo redakcije. Radio Brčko dopušta ograničeno i povremeno prenošenje članaka sa svoje internet stranice u drugim medijima. Drugi mediji smiju prenijeti informacije iz pojedinih članaka sa Internet stranice Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo kao kratku vijest od najviše četiri reda (300 slovnih znakova), uz obavezno navođenje izvora (Radio Brčko), pri čemu su on-line izdanja dužna objaviti link na originalni tekst na web stranicu radiobrcko.ba, ukoliko s uredništvom portala nije postignut dogovor o drugačijim uslovima. Radio Brčko je odlučan u nastojanju da zaštiti svoje intelektualno vlasništvo i rad svojih autora. Ukoliko se bilo koji dio teksta ili informacija iz teksta objavljenog na internet stranici www.radiobrcko.ba prenese suprotno ovim pravilima, protiv prekršioca će biti pokrenut pravni postupak pred Osnovnim sudom Brčko distrikta. Za detaljnije informacije o uslovima korištenja kliknite na
USLOVI KORIŠTENJA.

