BrčkoSport

Atletičarima „Krossa“ dvije medalje na Prvenstvu BiH

Na pojedinačnom prvenstvu BiH u atletici za cicibane i pionire, koje je održano u Sokocu proteklog vikenda, atletičari Atletskog kluba „Kross“ Brčko osvojili su dvije medalje i zauzeli ekipno deveto mjesto u konkurenciji 17 atletskih klubova.Najuspješniji brčanski takmičar bio je Arsenije Katanić, koji je osvojio zlatnu medalju u trci na hiljadu metara, kategorija pioniri, a za vrijeme 3 minuta 32 sekunda i 78 stotinki. Od ostalih brčanskih atletičara najuspješnija je bila u konkurenciji pionirki  Tea Knebl, koja je osvojila treće mjesto i bronzanu medalju skočivši u dalj 4 metra i 16 centimetara. (Rezultat prvoplasirane Snježane Ćaćić iz Rogatice 4,52).Za Atletski klub „Kross“ iz Brčkog na Prvenstvu BiH u Sokocu su nastupili i atletičari: Teodora Bogićević, Ana Todorović, Sara Subotić, Šejla Silajdžić, Kristina Tomić, Ognjen Simikić, Benjamin Topčagić i Nađa Stjepanović, a vodio ih je trener Davor Todorović.