RNU "Radio Brčko" Brčko distrikt BiH
BiH

Минић: Због енергетске кризе, Влада ће донијети сет мјера с циљем заштите становништва

Фото: РТРС

Због поскупљења узрокованих енергетском кризом, Влада Српске донијеће сет мјера у циљу заштите становништа, рекао је премијер Српске, Саво Минић, те подсјетио да су већ на снази одређене мјера које се тичу ограничења маржи на основне животне намирнице а и константно се контролишу све цијене.

– Рекао сам синоћ и у НСРС да ћемо у петак на сједници Владе предложити неколико закона, а линеарно ћемо повећавати плате. Пратимо све што се дешава тако да то није једна мјера, јер једна мјера не може помоћи, пратићемо ситуацију. Искрено се надам да је ово пик кризе, што се тиче енергената, али наравно да требамо одреаговати – рекао је Минић.

Како је навео, мјере ће бити на снази мјесец – два, пратиће се ситуација и мјере ће се у складу с тим мијењати.

Извор: СРНА

Svi članci objavljeni na internet stranici Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo su vlasništvo redakcije. Radio Brčko dopušta ograničeno i povremeno prenošenje članaka sa svoje internet stranice u drugim medijima. Drugi mediji smiju prenijeti informacije iz pojedinih članaka sa Internet stranice Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo kao kratku vijest od najviše četiri reda (300 slovnih znakova), uz obavezno navođenje izvora (Radio Brčko), pri čemu su on-line izdanja dužna objaviti link na originalni tekst na web stranicu radiobrcko.ba, ukoliko s uredništvom portala nije postignut dogovor o drugačijim uslovima. Radio Brčko je odlučan u nastojanju da zaštiti svoje intelektualno vlasništvo i rad svojih autora. Ukoliko se bilo koji dio teksta ili informacija iz teksta objavljenog na internet stranici www.radiobrcko.ba prenese suprotno ovim pravilima, protiv prekršioca će biti pokrenut pravni postupak pred Osnovnim sudom Brčko distrikta. Za detaljnije informacije o uslovima korištenja kliknite na USLOVI KORIŠTENJA.

Related posts

Народна скупштина РС: Прихваћена оставка Минића, слиједи избор нове владе

Radio Brčko

Минић: Наредне седмице сједница скупштине о повећању плата

Radio Brčko

Svijet se suočava sa prvom velikom energetskom krizom

Radio Brčko