RNU "Radio Brčko" Brčko distrikt BiH
BiH

Na području Posušja spriječeno krijumčarenje stranih državljana

Foto: GP BiH

Zajednička ophodnja pripadnika Jedinice Granične policije Bosne i Hercegovine Gorica i Stanice granične policije Imotski Ministarstva unutarnjih poslova Republike Hrvatske u srijedu je spriječila krijumčarenje osam stranih državljana u graničnom pojasu na području Posušja.

Krijumčarenje je otkriveno prilikom patroliranja i kontrolom putničkog motornog vozila Peugeot, bh. nacionalnih oznaka, kojim je upravljao A. B. (1999.), državljanin Gruzije, priopćila je u četvrtak Granična policija BiH.

Zbog postojanja osnova sumnje da je počinjeno kazneno djelo krijumčarenje osoba o događaju je obaviješten dežurni tužitelji Tužiteljstva BiH, prema čijoj naredbi je vozač ispitan u svojstvu osumnjičenog i lišen slobode te privremeno oduzeto vozilo i drugi dokazni materijali.

Uz izvještaj o počinjenom kaznenom djelu, državljanin Gruzije predat je postupajućem tužitelju Tužiteljstva BiH.

Strani državljani – od kojih su dva državljana Republike Turske, pet državljana Azerbejdžana i jedan državljanin Ruske Federacije, uz prijedlog za izdavanje rješenja o protjerivanju stranaca, predati su pripadnicima Službe za poslove sa strancima BiH.

Izvor: Fena

Svi članci objavljeni na internet stranici Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo su vlasništvo redakcije. Radio Brčko dopušta ograničeno i povremeno prenošenje članaka sa svoje internet stranice u drugim medijima. Drugi mediji smiju prenijeti informacije iz pojedinih članaka sa Internet stranice Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo kao kratku vijest od najviše četiri reda (300 slovnih znakova), uz obavezno navođenje izvora (Radio Brčko), pri čemu su on-line izdanja dužna objaviti link na originalni tekst na web stranicu radiobrcko.ba, ukoliko s uredništvom portala nije postignut dogovor o drugačijim uslovima. Radio Brčko je odlučan u nastojanju da zaštiti svoje intelektualno vlasništvo i rad svojih autora. Ukoliko se bilo koji dio teksta ili informacija iz teksta objavljenog na internet stranici www.radiobrcko.ba prenese suprotno ovim pravilima, protiv prekršioca će biti pokrenut pravni postupak pred Osnovnim sudom Brčko distrikta. Za detaljnije informacije o uslovima korištenja kliknite na USLOVI KORIŠTENJA.

Related posts

Na Međunarodnom aerodromu Sarajevo uhapšena jedna osoba zbog terorizma

Radio Brčko

Dodik: Jedina ispravna politika – deportacija migranata

Radio Brčko

Ujedinjene nacije u BiH zabrinute razvojem situacije sa migrantima

Radio Brčko

Ostavite komentar

*