RNU "Radio Brčko" Brčko distrikt BiH
BrčkoSport

M:tel Prva liga FSRS: „Jedinstvo“ osvojilo tri boda u Sarajevu

Poslije tri zaredom odigrane utakmice na svima su bili gosti. U Derventi Tekstilac – Jedinstvo  2:1, u Ugljeviku Jedinstvo – Leotar 0:1 i Kozarskoj Dubici Borac – Jedinstvo 3:0. U 4. kolu na gostovanju u Istočnom Sarajevu Slavija – Jedinstvo 1:2.

Ovom pobjedom u igri protiv bivšeg premijer ligaša BiH, Brčaci su obradovali sve simpatizere ovog kluba koji ima stogodišnju tradiciju. Dan prije polaska na Gradskom stadionu pratili smo kako je okupljenim igračima trener Zoran Brković govorio o strategiji igre. To je pozitivno djelovalo na ekipu.

„Ova je pobjeda tim veća, jer je ostvarena protiv renomirane ekipe Slavije koja je igrala u Europi, Premijer ligi BiH dugo godina. Bog nas je nagradio za naš dosadašnji rad. Do ove utakmice Fortuna nas nije mazila. Moji momci su zaslužili pohvalu. Odigrali su vrhunsku utakmicu, pokazali karakter i pored problema osvojili smo tri velika boda koja nam daju impuls za naredni period“, kazao je trener o uspjehu.

Na ovoj utakmici poveli su domaćini u 31 minuti golom Vladana Mandić. Poslije šest minuta izjednačio je Strahinja Macanović, da bi Stefan Božić u 78. minuti postigao gol odluke i pobjedu Brčaka 1:2. Za Božića trener kaže da je bio najmlađi igrač na terenu. Junior je našeg kluba što potvrđuje da se u Brčkom igra dobar fudbal. Osim strijelaca pobijedio je cijeli tim, njihova sloga i drugarstvo, rad koji diže samopouzdanje ekipe. U sastavu ekipe su bili: Vukadinović, Živanović, Đokić, Đurđić, Buljubašić, Mitrović (od 78. Subotić), Macanović, Kesić (od 90+2 Šabanović), Božić, Šer, Torlaković. U igru nisu ulazili, ali su radost pobjede dijelili: Dagoja, Krošnjar,Pajić, Aleksić. Treneri. Brković, Junuzović, Zarić.

Tekst i slike: Stjepan Bogutovac

Svi članci objavljeni na internet stranici Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo su vlasništvo redakcije. Radio Brčko dopušta ograničeno i povremeno prenošenje članaka sa svoje internet stranice u drugim medijima. Drugi mediji smiju prenijeti informacije iz pojedinih članaka sa Internet stranice Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo kao kratku vijest od najviše četiri reda (300 slovnih znakova), uz obavezno navođenje izvora (Radio Brčko), pri čemu su on-line izdanja dužna objaviti link na originalni tekst na web stranicu radiobrcko.ba, ukoliko s uredništvom portala nije postignut dogovor o drugačijim uslovima. Radio Brčko je odlučan u nastojanju da zaštiti svoje intelektualno vlasništvo i rad svojih autora. Ukoliko se bilo koji dio teksta ili informacija iz teksta objavljenog na internet stranici www.radiobrcko.ba prenese suprotno ovim pravilima, protiv prekršioca će biti pokrenut pravni postupak pred Osnovnim sudom Brčko distrikta. Za detaljnije informacije o uslovima korištenja kliknite na USLOVI KORIŠTENJA.