RNU "Radio Brčko" Brčko distrikt BiH
BrčkoSport

Рукометаши “Јединства 2015” савладали фаворизоване Дубичане

У веома неизвјесној и, на моменте, драматичној утакмици рукометаши “Јединства 2015” голом ветерана Пијуновића четири секунде до краја савладали су фаворизовану екипу “Козаре МП” из Козарске Дубице резултатом 34:33 (14:17).

Почетак утакмице није наговјештавао добар развој даљег тока по домаће играче. Гостујући играчи превођени десним крилом Борисом Буразором одржавали су предност од два до три гола са којом разликом се и завршило првих 30 минута овог сусрета.
Након одмора домаћи играчи предвођени Мешановићем кренули су на све или ништа. Гости су и даље наставили успјешне нападе са десног крила. У 40. минуту Брчаци су успјели да изједначе први пут од почетка утакмице.

Мешановићу се у нападу придружио Пијуновић, а у одбрани велики терет још су носили Дашић и голман Гламочић који је ушао средином другог полувремена.

Пет минута прије краја утакмице домаћини су са неколико пројектила „бомбардера“ Мешановића, одличних проигравања тренера и играча Игњића, те сјајних голова са крила правог ветерана Пијуновића, повели са два гола разлике. Нажалост, са пар брзоплетих потеза и лоше постављене одбране гости су изједначили резултат који је 15 секунди до краја гласио 33:33.

У посљедњем нападу лопта је брзо дошла до Мешановића, овај је пребацио Пијуновићу који је показао зашто као 40-годишњак почиње као стандардно лијево крило, пошто је прецизним и лукавим ударцем постигао побједоносни погодак.

Након три сусрета Брчаци су освојили 4 бода, будући да су у прошлом сусрету на свом паркету изгубили од рукометаша Бијељине, која је резултат ране повреде набољег играча “Јединства” Мешановића.

Утакмица је имала и хуманитарни карактер пошто су гледаоци умјесто улазница даривали новац који ће бити уручен болесном Теодору Лакићу из Ражљева.Прикупљено је 380 марака, саопштили су из Клуба.

Судијски пар Грачанин и Оручевић, уз пар мањих грешака, добро су обавили посао.

Актери:
РК “Јединство 2015” – РК “Козара МП” 34:31 (14:17)

Сала Економске школе. Гледалаца : 300. Судије :Дарио Грачанин и Армин Оручевић. Искључења: Јединство 2015 4 мин. а Козара МП 6 мин.

“Јединство 2015”: Тадић, Роквић, Гламочић, Хрвачевић, Станчић, Змајевац 3, Мешановић 12, Петричевић 4, Игњић 3, Стојановић 1, Пештић 1, Грбић 1, Мичић, Дашић 5, Пијуновић 4.

“Козара МП”: Премасумац, Слијепац 5, Станић 6, Хандамагић 1, Бижић, Б. Буразор 5, Драгичевић 4, Чекић, Церић, Миљуш 5, Д. Буразор, Бијелић, Табаковић, Дугајлић и Кос.

Играч утакмице: Салко Мешановић (Јединство 2015)

Svi članci objavljeni na internet stranici Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo su vlasništvo redakcije. Radio Brčko dopušta ograničeno i povremeno prenošenje članaka sa svoje internet stranice u drugim medijima. Drugi mediji smiju prenijeti informacije iz pojedinih članaka sa Internet stranice Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo kao kratku vijest od najviše četiri reda (300 slovnih znakova), uz obavezno navođenje izvora (Radio Brčko), pri čemu su on-line izdanja dužna objaviti link na originalni tekst na web stranicu radiobrcko.ba, ukoliko s uredništvom portala nije postignut dogovor o drugačijim uslovima. Radio Brčko je odlučan u nastojanju da zaštiti svoje intelektualno vlasništvo i rad svojih autora. Ukoliko se bilo koji dio teksta ili informacija iz teksta objavljenog na internet stranici www.radiobrcko.ba prenese suprotno ovim pravilima, protiv prekršioca će biti pokrenut pravni postupak pred Osnovnim sudom Brčko distrikta. Za detaljnije informacije o uslovima korištenja kliknite na USLOVI KORIŠTENJA.