Film “Michael”, o životu američke muzičke zvijezde Michaela Jacksona, prestigao je “Oppenheimer” i postao biografski film s najvećom zaradom svih vremena, nakon što je na svjetskim kino blagajnama zaradio 977 miliona dolara.
Film je ranije postao i najuspješniji muzički biografski film, nadmašivši ostvarenje “Bohemian Rhapsody” iz 2018. godine, koje govori o grupi Queen.
Sada je prestigao i film Christophera Nolana iz 2023. godine o američkom teorijskom fizičaru J. Robertu Oppenheimeru, koji je do sada držao rekord među filmovima zasnovanim na životu stvarnih osoba, piše BBC.
Film “Michael” režirao je Antoine Fuqua, a prati put Jacksona od djeteta zvijezde u porodičnoj grupi Jackson 5 do globalne solo zvijezde poznate kao kralj popa.
Glavnu ulogu tumači Jaafar Jackson, pjevačev nećak, dok Colman Domingo i Nia Long igraju njegove roditelje.
“Michael” je privukao veliki broj Jacksonovih fanova širom svijeta, posebno zbog prikaza njegovog djetinjstva, rekonstrukcija poznatih koncerata i muzičkih spotova.
Ipak, film je naišao i na kritike dijela filmskih recenzenata, koji su ga opisali kao ublažen i uljepšan prikaz života i karijere Michaela Jacksona.
Najviše kritika odnosilo se na činjenicu da se film ne bavi optužbama za seksualno zlostavljanje koje su iznošene protiv pjevača. Prema navodima, dijelovi filma koji su se odnosili na te optužbe uklonjeni su nakon ranijeg sporazuma o povjerljivosti.
Uprkos lošijim kritikama, publika je film ocijenila znatno bolje od recenzenata, prema podacima sa stranica za prikupljanje filmskih ocjena.
Prema pisanju američkih medija, Lionsgate bi mogao objaviti najmanje još jedan film o Jacksonovom životu.
Uspjeh filma utjecao je i na rast slušanja Jacksonove muzike na streaming platformama.
Pjesma “Billie Jean” trenutno je najslušanija pjesma na Spotifyju u svijetu.
Izvor: FENA
Svi članci objavljeni na internet stranici Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo su vlasništvo redakcije. Radio Brčko dopušta ograničeno i povremeno prenošenje članaka sa svoje internet stranice u drugim medijima. Drugi mediji smiju prenijeti informacije iz pojedinih članaka sa Internet stranice Radija Brčko (www.radiobrcko.ba) isključivo kao kratku vijest od najviše četiri reda (300 slovnih znakova), uz obavezno navođenje izvora (Radio Brčko), pri čemu su on-line izdanja dužna objaviti link na originalni tekst na web stranicu radiobrcko.ba, ukoliko s uredništvom portala nije postignut dogovor o drugačijim uslovima. Radio Brčko je odlučan u nastojanju da zaštiti svoje intelektualno vlasništvo i rad svojih autora. Ukoliko se bilo koji dio teksta ili informacija iz teksta objavljenog na internet stranici www.radiobrcko.ba prenese suprotno ovim pravilima, protiv prekršioca će biti pokrenut pravni postupak pred Osnovnim sudom Brčko distrikta. Za detaljnije informacije o uslovima korištenja kliknite na
USLOVI KORIŠTENJA.
