Sport

U odbojkaškoj utakmici sa brčanskim „Jedinstvom“, bodove uzeo „Kakanj“

Kada igraju odbojkaši iz Brčkog sa ekipom „Kakanj 78“ uvijek su to bile neizvjesne utakmice, ali je prevaga išla na stranu Brčaka.

U utakmici „Jedinstvo“ – „Kakanj 78“, oba kluba su imali isti broj 23 bodova. Bila je ovo utakmica za međusobni prestiž na tablici. Već u prvom setu nije išlo glatko i ako su se trudili kapetan Mirković, Zenović, Ganilović …

Poslije pola sata, Brčaci su osvojili set na razliku 28 : 26. Trener gostiju Almir Aganović, kako nam je rekao, vidio je da u svojoj ekipi ima kvalitetu više. „Jedinstvo“ je imalo izjednačenje na 4 : 4 i na kraju seta je „Kakanj 78“ izjednačio u setovima na 1 : 1 poslije 24 minute drugog seta 18 : 25. U trećem 20 : 25 i u četvrtom 18 : 25. Krajnji rezultat 1 : 3. Trener „Jedinstva“ Edin Baković ističe: „OK “Kakanj 78“ je u usponu ima šest pobjeda za redom i ekipu sastavljenu od puno iskusnijih igrača nekoliko bivših reprezentativaca BiH i zasluženo su pobijedili na našim greškama i greškama sudaca. Mi smo griješili u servisu, napadu, gubili smo u serijama. Imamo još dvije utakmice koje računamo da bi trebale za nas biti lakše.“

Trener gostiju Almir Aganović: „Odigrali smo utakmicu na boljem nivou nego „Jedinstvo“. Mi smo zadovoljni ovom šestom uzastopnom pobjedom. Moja je ekipa imala kvalitetu više zbog iskustva i visinom zrelija smo ekipa.“

Za „Jedinstvo“ su igrali: Đorđe Ganilović, Radoslav Ćuk, Stefan Mirković, Stefan Lopatić, Amar Spahić, Petar Ignjatović, Srđan Mitrović, Emir Pezerović, Bahrija Zenović, Ognjen Mitrović. Treneri: Edin Baković i Miloš Mitrović.

Tekst i foto: Stjepan Bogutovac