BrčkoSport

Brčko: Košarkaška utakmica igrana u dvije dvorane

Činjenica da se jedna košarkaška utakmica može odigrati u dvije dvorane i biti regularna, vijest je za rubriku „vjerovali ili ne“. To se u nedjelju dogodilo u Brčkom na utakmici 10. kola A-1 košarkaške lige BiH: KK Brčko Distrikt – IBK Spartanas Živinice. Na snimku je komesar lige utvrdio grešku sudaca kojom su gosti pobijedili, pola koša razlike 80:79. Odlučio je da se utakmica ponovi. Počela je u dvorani TŠC. Prva četvrtina minimalno za goste 24:22. U drugoj četvrtini 3 minute i 19 sekundi gosti vode 17 koševa, kapetan gostiju Ado Karakutović je u zakucavanju postigao koš i u američkom stilu uhvatio obruč. Koš tabla je pukla. Sreća da nije bilo povrijeđenih.  Brčaci su ponudili da se utakmica nastavi u dvorani Ekonomske škole. Gosti i suci su prihvatili. Počela je selidba košarkaša, sudaca, tehničkog osoblja i publike iz dvorane Tehničke u dvoranu Ekonomske škole. Odigrane su preostale minute i sekunde druge četvrtine. Poluvrijeme 34:50 za Spartanas. Treću i četvrtu četvrtinu su dobili Brčaci 18:17 i 22:18, odnosno poluvrijeme 40:35 premalo i opet su pobijedili 74:85 košarkaši iz Živinica. U ekipi pobjednika najefikasniji je bio „krivac“ Ado Karakutović sa 28, dok je za domaćine Igor Stevanović postigao 22 koša. Utakmica je sa svim događanjima trajala tri i pol sata.

Tekst i slike: Stjepan Bogutovac