Brčko

Brčko: ŽFK “Lokomotiva” slavila u derbiju susjeda sa ŽFK “Radnik – Bumerang” iz Bijeljine

Ženski fudbalski klub Lokomotiva Brčko je slavio u derbiju susjeda sa Ženskim fudbalskim klubom Radnik Bumerang iz Bijeljine pobjedu 3:2.

Ovo je bila iscrpljujuća utakmica na stadionu brčanske Lokomotive po paklenoj vrućinu.

Oba trenera gostiju Dragan Jevtić i domaćih Milorad Ilišković ističu borbenost i ljepotu igre obje ekipe. Čudnovatu su snagu imale ove djevojke koje su vapile za kapima vode i dobro su im došla osvježenja tokom utakmice.

Istini za volju, bilo je intervencija doktora koji je pomagao pri povredama malaksalih igračica.

Radnik je iznenadio domaćine pogotkom u 3. minuti koji je postigla učenica brčanske Gimnazije Sofija Krajšumović. Ona već tri godine igra za Bumerang. Brzo je uzvratila BiH reprezentativka Marija Damjanović, a zatim postigla i drugi 2:1. Sutkinja je dosudila jedanaesterac nad Krajšumović i 2:2. Otišlo se na željeni odmor i umivanje lica, osvježenje – samo voda pomaže. No, u 60. minuti sutkinja je pokazala drugi žuti i crveni, isključena je Dragana Vrsaljko.

Lokomotiva pola sata igra sa igračicom manje i na sceni je precizna Marija Damjanović koja deset minuta prije kraja postiže veliki gol vrijedan pobjede i tri boda na startu Lokomotive. U 2. kolu opet u Brčkom Lokomotiva će ugostiti Alfa Modriču.

Slike i tekst: Stjepan Bogutovac