BrčkoSport

Odbojka: Brčanska „Mladost“ u polufinalu „Play offa“

Odbojkaški klub „Mladost“ Brčko se poslije dvije pobjede u gostima i kod kuće protiv MOK „Modriča“ plasirao u polufinale Play offa i odškrinuo vrata za šestu titulu šampiona za redom. U  prvoj utakmici Play offa Odbojkaškog saveza BiH “Mladost” je gostovala u Modriči gdje je pobijedila MOK „Modriču“ 0 : 3 po setovima 22 : 25, 23 : 25 i 13 : 25.

Za ovu utakmicu je trener Brčaka Branko Mišić rekao da pobjeda nije lako ostvarena, jer “Modriča” ima mladu i perspektivu ekipu dostojnu ostvarenog cilja ostanka u elitnom društvu BiH odbojkaških klubova.

U drugoj utakmici odigranoj u dvorani brčanske Gimnazije završila je pobjedom „Mladosti“ 3 : 0 po setovima 25 : 16, 25 : 14, 25 : 17, dakle 11 poena manje za “Modriču” nego u prvoj utakmici. Ekipu je vodio drugi trener u klubu Mirza Keserović. On je o protivniku govorio u superlativu ističući drugi set kada su poveli 5 : 2, „Mladost“ ih stigla i dobila set 25 : 14 zahvaljujući blistavoj igri Mlađana Lukića i Almira Čolo. U trećem setu su na sceni bili Azur Eminović kao i svi igrači koji su ulazili u igru i pokazali svoje mogućnosti spremne za polufinale Play offa.

Tekst i foto: Stjepan Bogutovac